https://www.gama-sklep.com.pl/a/95-piekne-kuchnie https://www.gama-sklep.com.pl/a/101-jasna-lazienka https://www.gama-sklep.com.pl/a/156-meble-kuchenne-kremowe

Zniszczenie samochodu na skutek burzy

3004
0
Share:

Wiosną przez kraj często przechodzą gwałtowne burze. Wyładowania, bardzo silny wiatr i  ulewy mogą w dużym stopniu odbić się na kondycji Twojego samochodu. Niestety, nie każdy z nas ma możliwość zabezpieczania swojego wozu w garażu. Jak więc zabezpieczyć się przed opłakanymi skutkami załamania pogodowego, na które nie masz wpływu? Sprawdź nasze rady!

Przezorny zawsze ubezpieczony

Naprawa poważnego wgniecenia, usunięcie głębokich zarysowań albo wymiana stłuczonej przez ciężką gałąź szyby mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Aby zminimalizować skutki wszelkich nieprzewidzianych sytuacji, podczas ubezpieczania samochodu warto poszerzyć podstawowy wariant OC o dodatkową polisę w formie AC, czyli autocasco.

Nieobowiązkowa polisa komunikacyjna chroni pojazdy mechaniczne przed uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Jak działa tego typu polisa? Zasada jest prosta: jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony z przyczyn niezależnych od Ciebie, powinieneś skontaktować się z ubezpieczycielem. Po oszacowaniu strat przez rzeczoznawcę na Twoje konto trafią pieniądze, które pokryją naprawę szkody. Co ważne, mając AC, Twoje mienie zabezpieczone jest również na wypadek kradzieży.

Wybierz mądrze!

Niestety, znaczna część osób rezygnuje z pewności i poczucia bezpieczeństwa, jakie daje posiadanie AC z obawy o wysokiej koszty. Tymczasem okazuje się, że zakup polisy wcale nie musi poważnie nadszarpnąć domowego budżetu. Na stronie mfind.pl znajdziesz porównywarkę, która sprawdzi dla Ciebie dziesiątki ofert czołowych towarzystw ubezpieczeniowych. W ciągu kilku minut otrzymasz dostęp do najtańszych, odpowiadających indywidualnym potrzebom polis.

Share: