https://inklouds.pl https://atmlive.pl https://terazubezpieczenia.pl

Zdobądź nowe umiejętności i z łatwością szukaj nowej pracy!

1714
0
Share:
Zdobądź nowe umiejętności i z łatwością szukaj nowej pracy!

Współcześnie problem ze znalezieniem pracy staje się coraz bardziej powszechny. Pomimo olbrzymiej ilości młodych osób w Polsce, które ukończyły studia wyższe, nie ma dostatecznej ilości miejsc pracy w konkretnych zawodach. Mówi się nawet, że uczelnie produkują osoby bezrobotne, które najczęściej muszą szukać możliwości przekwalifikowania się i znalezienia zatrudnienia poza wyuczonym zawodem. Na szczęście obecnie mamy wiele możliwości szukania drogi zawodowej.

Przekwalifikowanie się – czy to trudne?

W Polsce działa kilkaset placówek dedykowanych osobom dorosłym, które oferują możliwość odbywania płatnych i bezpłatnych kursów zawodowych, zakończonych egzaminem. Takie kursy dotyczą zarówno pracy typowo fizycznej, jak i biurowej, pracy z innymi ludźmi. Placówki kształcenia ustawicznego oferują także możliwość doszkalania z obsługi komputera – niestety, jest to obsługa bardzo podstawowa. Młode osoby, pragnące realizować się w takich dziedzinach jak grafika komputerowa czy aranżacje wnętrz muszą szukać możliwości dokształcania w innych miejscach.

Platformy e-learningowe

Ciekawym pomysłem na poszerzanie swoich kwalifikacji zawodowych było stworzenie platform internetowych, oferujących profesjonalne kursy wideo. Dotyczyć one mogą praktycznie każdego zagadnienia, jednak w Polsce najwięcej z nich dotyczy znanych i cenionych przez pracodawców programów komputerowych. Platformy takie jak  cgwisdom.pl oferują swoim użytkownikom możliwość zapoznania się z konkretnymi programami i rozpoczęcie przygody z projektowanie 3D, tworzeniem grafiki komputerowej, obróbką zdjęć. Materiały wideo pogrupowane są względem trudności, przez co szybko znajdziemy poziom odpowiadający naszym dotychczasowym umiejętnościom.

Share: