Zaufany księgowy w Niemczech – gdzie szukać pomocy?

Share:

Po wielu latach pracy za zachodnią granicą wiele osób decyduje się rozpocząć pracę na własny rachunek. Okazuje się, że niemieckie prawo sprzyja przedsiębiorcom. Założenie własnej firmy nie jest skomplikowane ani bardzo kosztowne. Każdy Polak próbujący rozkręcić własny biznes musi rzetelnie przygotować się do nowego wyzwania – poznać procedurę i niemieckie prawo. Nieocenioną pomocą podczas zakładania, a następnie prowadzenia firmy, jest księgowy. W Niemczech znalezienie zaufanego specjalisty władającego językiem polskim jest nie lada problemem. Jak go rozwiązać? Sprawdź!

Własna firma w Niemczech – co trzeba wiedzieć?

Kto może założyć swoją firmę na terenie Niemiec? Aby rozpocząć pracę na własny rachunek, trzeba spełnić dwa podstawowe kryteria: ukończyć 18. rok życia oraz mieć stały meldunek w Niemczech. Żeby uruchomić firmę, należy dokonać wpisu do ewidencji gospodarczej. Obowiązkiem tym objęte są podmioty gospodarcze świadczące usługi, na przykład budowlane, specjalizujące się w handlu, wytwórstwie czy przemyśle. Zwolnione od wpisu są natomiast zawody wolne.

Księgowy w Niemczech – znajdź eksperta w Polsce!

Zanim zaczniesz świadczyć usługi na własny rachunek, musisz dopilnować wielu spraw formalnych. Pomoże Ci w tym księgowy w Niemczech mówiący w Twoim ojczystym języku. Według danych udostępnionych przez Polską Ambasadę w Berlinie, każdego roku około 170 000 Polaków rejestruje w Niemczech swoją działalność. Odpowiedzią na ich potrzeby są firmy specjalizujące się w prowadzeniu księgowości i dokumentacji. Doświadczeni eksperci mówią po polsku, co znosi barierę komunikacyjną, a jednocześnie znają niemieckie prawo od podszewki.

 

 

Share: