Wypoziomowanie pralki – co to jest i dlaczego się to wykonuje?

431
0
Share:

 

Po zakupie pralki i przewiezieniu jej do własnego mieszkania przychodzi chwila, w której należy ją ustawić. Najczęściej miejscem ustawienia pralki jest łazienka. Warto bardzo dobrze wypoziomować pralkę aby nie podskakiwała podczas prania. Dlatego na początku najlepiej wybrać przestrzeń, która nie posiada nierówności – na przykład płasko ułożone kafelki w łazience. Jednak i to może okazać się niewystarczające. Dlaczego?

 

Jak wypoziomować pralkę w poprawny sposób?

Wbrew pozorom nie tak prosto odpowiedzieć na pytanie jak wypoziomować pralkę w odpowiedni sposób. Rzeczywistość pokazuje, że ułożenie jej na z pozoru płaskiej powierzchni może nie wystarczyć. Przyda się tutaj poziomica, która sprawdzi czy teren jest faktycznie prosty. Jeśli nie pralka będzie skakać w trakcie czyszczenia ubrań. Taki stan rzeczy może spowodować, że pralka będzie szybciej się niszczyć, a jej mechanizmy mogą uszkadzać się o wiele częściej. Dlatego tak ważne jest dobre ustawienie pralki. To jak wypoziomować pralkę?

 

Po wybraniu najrówniejszej powierzchni w domu zawsze jedna część pralki mimo wszystko może odstawać. Poziomice ustawia się na górnej powierzchni pralki i przystępuje się do mechanizmu jej poziomowania. Na początku powinno robić się to na każdy roku pralki przystępując do ważnego regulowania nóżek. Większość pralek ma mechanizmy podnoszenia i opuszczania nóżek o kilka centymetrów. W każdym rogu pęcherzyk powietrza poziomicy powinien wskazywać środek. Po wykonaniu takiego procesu dla każdego roku można wykonać ostateczny test, który polega na postawieniu poziomicy w kilku miejscach na pralce. Jeżeli w każdym z nich poziomica wskazuje poprawną pozycję można być pewnym, że pralka jest wypoziomowana.

 

Podsumowanie 

Poziomowanie pralki na pozór wydaje się bardzo błahym procesem, który tak naprawdę nic nie wnosi do jej funkcjonowania. Jednak niewypoziomowana pralka z pewnością da o sobie znać w trakcie funkcjonowania. Będzie huczeć i podskakiwać co jest nie tylko nieznośnym odgłosem, ale również megatywnie wpływa na mechanizmy piorące.

Share: