dodatki na balkon ogrodowy pled poduszka ogród

Wymiana okien – jak unikać błędów?

1167
0
Share:

Wymiana okien z pozoru to bardzo łatwa czynność. Wystarczy wyjąć stare okno i na jego miejscu należy umieścić nowy model. Jednak źle wykonany montaż okien skutkuje pogorszeniem jego właściwości, dlatego wszystkie prace należy wykonać bardzo starannie.

Wymiana okien – kto powinien ją wykonywać?

W związku z tym, że wymiana okien musi przebiegać z zachowaniem odpowiednich standardów i dokładności nie należy zabierać się za to samodzielnie, jeżeli nie ma się odpowiedniej wiedzy. Znajdźmy ekipę z dobrymi opiniami, która doskonale wie jak należy wykonać taką pracę oraz zna zasady sztuki budowlanej. Dodatkowo należy zapoznać się również zaleceniami producenta stolarki okiennej aby móc poprawnie dokonać montażu nowych okien. Profesjonaliści wymieniają okna na przeciągu maksymalnie dwóch dni. Jeżeli ilość okien jest mała, to prace te można zamknąć nawet w ciągu jednego dnia.

Cena okien i ich montażu

Tak, wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że stolarka okienna nie należy do najtańszych. Jednak nie zapominajmy, że taki koszt ponosimy raz na kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Ceny okien zależne są od ich wykonania i parametrów. Wymiana okien to koszt zależny od ilości okien jaką będziemy zmieniać, ich parametrów, rodzaju muru, konstrukcji, materiałów, jakie będzie trzeba użyć. Na ogół jest to około 15 % ceny standardowych okien. Pamiętajmy jednak, że lepiej zapłacić większe pieniądze specjalistom i mieć pewność ich solidnego montażu. Koszt dobrze zamontowanych okien zwróci nam się pod postacią mniejszych rachunków za ogrzewanie. 

Share: