https://valueformichigan.com/derka-polarowa-ochrona-dla-konia-na-chlodne-dni/ http://kb-direct.pl/dlugie-buty-jezdzieckie-czyli-kupujemy-oficerki/ https://autism-tr.org/podstawowe-wyposazenia-dla-konia-derka-polarowa/

Wybór rękawiczek dla pracowników – przewaga nitrylu

1615
0
Share:

Nitryl stał się popularnym materiałem w rękawicach i nie ma co ukrywać – zyskał nie tylko uznanie licznych użytkowników, ale też wyparł swojego starszego brata, jakim był lateks. Oczywiście te dwa rodzaje materiałów mają inne, choć podobne zastosowania. Użytkownicy rękawiczek z pewnością wybrali już swoje preferencje. Tutaj chcemy podkreślić główne różnice:

 

Nitryl używany jest do rękawiczek nitrylowych w dwóch wersjach:

Są to rękawiczki jednorazowe, medyczne lub techniczne. Oczywiście w obu tych odmianach zawarte są różne grupy rękawic, których dość uniwersalne parametry pozwalają na wykorzystywanie w wielu miejscach. I tak na przykład rękawiczki medyczne, dopuszczone do kontaktu z żywnością z powodzeniem są wykorzystywane w gastronomii, przetwórstwie, czy produkcji żywności. Nie jest to ich jedyne zastosowanie. Te same modele nadają się do ogrodnictwa, prac technicznych, naprawczych i różnych innych.

Szeroki zakres wykorzystania nitrylu zdobył swoje uznanie dzięki wysokim odpornościom na chemikalia, smary i zabrudzenia. Dla przykładu nie rozpuszcza się w kontakcie z acetonem jak lateks.

 

Nitryl ma mniejszą elastyczność

Szczególnym jego walorem jest redukcja reakcji alergicznych u niektórych osób. W badaniach z 2016 roku wskazano, że nawet 9% wszystkich pracowników szpitali cierpi na alergie związane z noszeniem rękawic lateksowych. Nitryl będzie tu doskonałą alternatywą.

 

Jest wiele miejsc, w których można kupić rękawice nitrylowe – polecamy rękawiczki wysokiej jakości od firmy mercator medical. Można je znaleźć na stronie dystrybutora:

https://www.dezynfekcja24.com/Rekawiczki-nitrylowe-10-modeli-najlepszych-rekawic-w-hurtowej-cenie-chelp-pol-105.html

 

 

 

Share: