https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/ zobacz wiecej https://www.gama-sklep.com.pl/a/65-szafka-lazienkowa-z-lustrem

Wazelina kosmetyczna – tania i skuteczna?

1330
0
Share:

Wazelina kosmetyczna jest produktem uniwersalnym, którego właściwości doceniają kobiety na całym świecie. Jest tania, dostępna w każdej aptece i ma wiele zastosowań. Dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką.

 

Na co pomaga wazelina kosmetyczna?

Wazelina kosmetyczna przynosi ulgę i jest skuteczna w pielęgnacji spękanych, podrażnionych i suchych ust, popękanych pięt, suchych łokci. Przydaje się we wszystkich suchych miejscach na ciele. Doskonale nawilża i pozostaje na skórze, tworząc na niej warstwę ochronną. Jest ratunkiem dla osób z przesuszoną cerą. Natomiast nie zaleca się jej szerszego stosowania osobom z cerą tłustą czy trądzikową lub mieszaną.

 

Inne zastosowania wazeliny kosmetycznej

Wazelina kosmetyczna ma wiele innych ułatwiających życie zastosowań.

– stanowi znakomitą bazę do domowej produkcji kosmetyków, np. peelingu. W tym celu można ją wymieszać np. z gruboziarnistą solą morską i mamy gotowy peeling.
– ułatwia usuwanie nawet wodoodpornego makijażu. Wystarczy na wacik nałożyć trochę wazeliny i zetrzeć makijaż.
– zabezpiecza skórę przed zabarwieniem podczas farbowania włosów. Wystarczy przed farbowaniem posmarować skórę na linii włosów.
– doskonale odżywia rozdwojone końcówki włosów. Należy wcierać w nie odrobinę wazeliny po każdym myciu.
– pozwala dłużej zachować zapach perfum na skórze. Miejsca, gdzie aplikujemy perfumy należy wcześniej albo zaraz po aplikacji posmarować wazeliną.
– nadaje połysk, odświeża i konserwuje wyroby skórzane, np. buty czy torebki.
– ułatwia ściągnięcie z palca ciasnego pierścionka.
– ułatwi ponowne otwarcie buteleczki z lakierem do paznokci. Wystarczy w tym celu posmarować gwint butelki wazeliną.
– może być doskonałą bazą pod cienie do powiek, dzięki czemu kolor dłużej utrzyma się na powiekach i będzie lepiej się prezentował.

To tylko niektóre z możliwych zastosowań wazeliny kosmetycznej. Jak widać jest to produkt uniwersalny, którzy dobrze mieć w domu bo może się przydać w różnych sytuacjach. Pamiętać jednak należy, że wazelina kosmetyczna nie jest produktem naturalnym i chociaż stosowanie jej może przynosić wiele korzyści, należy zachować umiar.

Share: