https://andrzejurbanowicz.pl https://terazubezpieczenia.pl https://pisane-slowem.pl

W poszukiwaniu ciszy w ogrodzie

4345
0
Share:
W poszukiwaniu ciszy w ogrodzie

Nowoczesność to nadmiar dźwięków, bodźców i wydarzeń. To bez ustanku dzwoniące telefony i powiadomienia przychodzące ze wszystkich stron świata. To zadania, które trzeba wykonać natychmiast. To także hałas, który pozostaje na długo w umyśle. Jak się od tego wszystkiego uwolnić choć na chwilę? Jak się wyciszyć i odzyskać równowagę emocjonalną? Może wystarczy wyjść do ogrodu, w którym uprawiać będziemy jogę? Albo po prostu z książką w ręku zaszyć się w fotelu wiszącym przypominającym kokon, który skutecznie oddziela od całego świata i jego spraw? Tak, proste aktywności przywracają spokój ducha.

Kojący dźwięk płynącej wody

Natura to od zawsze najlepsze źródło ukojenia. Zwłaszcza gdy przybiera w istocie postać źródła, które podziwiać można podczas wycieczki w góry czy do lasu. Takie źródło warto przenieść do prywatnego ogrodu. Dobrym pomysłem jest też stworzenie ogrodowego wodospadu, strużki czy strumyka. Także w naturalistycznej formie, która sprawi, że motywy wodne przypominać będą o prawdziwych zakamarkach górskich, rzecznych czy leśnych. W takim miejscu warto zaaranżować wygodne miejsce do odpoczynku, które skomponują ogrodowe leżanki, fotele czy sofy. Na przykład te ze strony gardenspace.pl.

Leśny zakątek i łąka ogrodowa

Wyciszenie w ogrodzie uzyskamy, odwołując się do czystego piękna natury. Najlepiej zrobić to poprzez naturalistyczne aranżacje, takie nieco w duchu angielskim. Ciszę odnajdziemy na przykład w leśnym zakątku, który do złudzenia przypominać będzie prawdziwy las. Albo na skraju uroczej łąki kwietnej, która doskonale podkreśli urok ogrodu w stylu rustykalnym. W takich miejscach świetnie zaprezentują się rattanowe meble. Idealne do zaaranżowania wygodnego kącika do wypicia uspokajającej herbaty z melisy. W ogrodowej strefie wyciszenia szybko odzyskamy równowagę emocjonalną i dobry humor.

Share: