https://xnova-24.pl/jazda-konna-dla-poczatkujacych/ https://huddled.com.pl/jazda-konna-sport-ogolnorozwojowy/ https://janeshaphotography.com/dobre-akcesoria-jezdzieckie/

Usuwanie macicy w leczeniu raka szyjki macicy

645
0
Share:
Usuwanie macicy w leczeniu raka szyjki macicy

Leczenie raka szyjki macicy jest możliwe, nie należy więc utożsamiać zdiagnozowania nowotworu z wyrokiem. Nie ma przy tym jednej tylko skutecznej metody. Lekarz odpowiedzialny za walkę z nowotworem musi brać pod uwagę, zarówno stopień zaawansowania raka, jak i ogólny stan zdrowia pacjentki. Nie można też zapominać o tym, że osoby walczące z rakiem szyjki macicy są w różnym wieku. Inaczej leczy się bardzo młode kobiety, inaczej zaś te, które zrealizowały już swoje plany macierzyńskie.

W tym ostatnim przypadku dość często stosowanym zabiegiem jest usuwanie macicy. W zależności od rozległości choroby oraz stopnia jej zaawansowania, możliwe jest zarówno usuwanie macicy laparoskopowo, jak i w trakcie tak zwanej operacji otwartej. Nie ma mowy o większej skuteczności jednego lub drugiego rozwiązania, za każdym razem kluczowe znaczenie odgrywa więc stan, w jakim znajduje się pacjentka. Czynniki chorobowe wpływają też na decyzję o skali zasięgu, zakres operacji może bowiem, choć nie musi, obejmować usunięcie dodatkowo tych tkanek, które otaczają szyjkę macicy z boku, z przodu i z tyłu.

Share: