USG ciąży – na czym ono polega?

1910
0
Share:
USG ciąży - na czym ono polega?

Ciąża to w życiu każdej kobiety prawdziwa rewolucja. Dolegliwości ciążowe i matczyna troska o zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego dziecka są głównymi powodami, które spędzają nam sen z powiek. Aby ocenić prawidłowy rozwój naszego dziecka, wykonujemy badanie USG w ciąży.

Badanie USG w ciąży powinniśmy zrobić przynajmniej trzy razy – jeden raz w każdym trymestrze. Pierwsze wykonujemy między 11 a 14 tygodniem ciąży i jest to zazwyczaj badanie USG dopochwowe, drugie tak zwane badanie USG połówkowe między 18 a 22 tygodniem ciąży i jest to zazwyczaj badanie USG 3D, a ostatnie między 28 a 32 tygodniem ciąży. Dwa ostatnie badania USG są wykonywane przez brzuch. Czasem konieczne jest sprawdzenie długości szyjki macicy lub położenie łożyska wtedy badanie lekarz wykonuje przez pochwę. Mamy różne badania USG, klasycznym badaniem jest USG za pomocą aparatury 2D. Badanie USG 3D pozwala na uzyskanie obrazu trójwymiarowego badanego obszaru, podczas wykonywania USG 3D w ciąży rodzice widzą na ekranie obraz dziecka do złudzenia przypominający zdjęcie. Identyczny efekt daje badanie USG 4D, jednak ono pozwala przedstawić też ruchy dziecka.
Centrum Zdrowia Medfemina posiada specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania badań ultrasonograficznych. Każda przyszła mama, decydująca się na takie właśnie badanie w naszym centrum zdrowia, będzie miała wspaniałą pamiątkę.

Share: