hexi-dump.org velemental.com 2006badukleague.com

Urządzamy salon – od czego zacząć?

1281
0
Share:

Salon to miejsce reprezentacyjne, wielofunkcyjne, dlatego może być trudne do urządzenia. W tym miejscu nie tylko odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, ale przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną, czytamy książki, oglądamy telewizję. Jak urządzić salon i na co zwrócić uwagę podczas jego aranżacji?

Jasno i przestronnie

Salon jest zazwyczaj największym pomieszczeniem w domu, w nowoczesnych domach czy mieszkaniach przeważnie połączony jest z kuchnią i jadalnią. Taka otwarta przestrzeń daje duże możliwości aranżacyjne, z drugiej strony trzeba dopilnować, aby pomieszczenia stylowo do siebie pasowały, co może stanowić wyzwanie. Na pewno warto stawiać na jasne, stonowane kolory, one optycznie powiększą przestrzeń, po prostu będzie przestronniej, mniej ponuro. Kolor ścian ma być bazą dla aranżacji, nie powinien grać pierwszych skrzypiec.

Meble do salonu

Najważniejszym elementem w salonie jest kanapa, która musi być wygodna, elegancka i łatwa do utrzymania w czystości. Kolejna ważna rzecz to fotele, pufy, stolik kawowy i szafka pod telewizor, jeśli takowy posiadamy. Obecnie każdy sklep meblowy Tychy ma w ofercie takie wyposażenie, choć nie zawsze znajdziemy stacjonarnie to, czego szukamy. Pamiętajmy, aby przeglądać również sklepy internetowe, tam wybór jest większy. Sklepy meblowe Tychy stacjonarne również bardzo często prowadzą sprzedaż online, można wcześniej zorientować się, jaki mają asortyment, być może w sieci ceny będą niższe, niekiedy można spotkać się z taką sytuacją. Wybierając meble należy zwrócić uwagę na ich wygląd, ale również jakość i materiał wykonania. Dobrze sprawdzą się meble drewniane, które będą droższe, ale bez wątpienia jest to bardzo dobra inwestycja.

Jakie dodatki?

Sklep meblowy Tychy oprócz mebli zazwyczaj ma w ofercie również dodatki, akcesoria do domu, można przy okazji zerknąć na tego typu rzeczy, w końcu dodatki dopełniają wnętrze. W salonach bardzo dobrze prezentują się rośliny doniczkowe, świece, lampiony, dekoracyjne poduszki, narzuty, koce, dzięki temu w pomieszczeniu robi się klimatycznie, jest zdecydowanie dużo przytulniej. Oczywiście z ilością dodatków nie warto przesadzać, tak samo jak z kolorami. Wystarczy wprowadzić 2-3 dodatki, które będą miały podobną barwę czy formę. Jeśli zgromadzimy więcej akcesoriów możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego, przeładowanie wnętrza dodatkami sprawi, że będzie przytłoczone, może sprawiać wrażenie bałaganu, a przecież nie takie jest zamierzenie.Urządzenie salonu może okazać się trudniejsze, niż się wydaje.

Share: