https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/ zobacz https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/

Turystyka rowerowa

1195
0
Share:

Turystyka rowerowa zdobywa w naszym kraju coraz większą rzeszę entuzjastów. Raczej mijają już czasy okazjonalnych dojazdów nad jezioro na popularnym „składaku”. Dzisiaj w sprzęt potrafimy zainwestować nawet kilkanaście tysięcy złotych, a do jazdy niezbędne okazują się być buty rowerowe SPD. Co sprawia, że tak bardzo lubimy rowery?

Zobaczyć więcej

Jazda na rowerze gwarantuje przede wszystkim doskonały kontakt z naturą. Możemy wybrać przejażdżkę po leśnych ścieżkach albo wzdłuż rzeki czy brzegu jeziora. Wybierając odpowiedni przebieg trasy, można przebyć dziesiątki kilometrów, nie spotykając przy tym żadnego innego człowieka.Jazda rowerem to bardzo dobry sposób na zwiedzanie okolicy. To oczywiste, że na dwóch kółkach jesteśmy w stanie przebyć dystans większy, niż pieszo. Oznacza to, że mamy szansę zobaczyć dużo więcej, w krótszym czasie. Jesteśmy po prostu bardziej mobilni.

Na początek trzeba zainwestować

Jaki sprzęt będzie konieczny do rozpoczęcia uprawiania turystyki rowerowej? Trzeba przyznać, że stary rower, który od dwudziestu lat stoi w naszej piwnicy, może nie wystarczyć. Przez lata producenci zaczęli produkować przede wszystkim dużo lżejsze ramy, które ułatwiają przemierzanie długich dystansów. Oczywiście zostały też usprawnione systemy przerzutek czy hamulców. Na szczęście producenci starają się oferować atrakcyjne modele w każdym przedziale cenowym, więc już za niewielką kwotę możemy nabyć dobrze przygotowany rower.Z myślą o wygodnej jeździe, warto zainwestować w dobre buty rowerowe SPD, jest to ważne szczególnie w przypadku planowanych długich wypraw. Zastosowanie takich butów istotnie zmniejsza zmęczenie naszych nóg, przekazując większą moc na pedały. Dzieje się tak, ponieważ jazda w butach rowerowych SPD w zasadzie wymusza idealną pozycję stopy, gwarantującą największy nacisk przy pedałowaniu.

Problem z infrastrukturą

Niestety w Polsce nadal możemy narzekać na niedostateczny poziom rozwinięcia infrastruktury rowerowej. W popularnych okolicach najczęściej albo nie ma wcale ścieżek rowerowych, albo są w opłakanym stanie. Użytkownicy rowerów z cienkimi oponami narzekają na drogi wykonane z kostki brukowej, jazda po takiej nawierzchni jest bardzo niekomfortowa. Na szczęście sytuacją się poprawia i pojawia się coraz więcej asfaltowych tras przebiegających w malowniczej scenerii.Dużo lepszą infrastrukturą mogą pochwalić się sąsiedzi zza zachodniej granicy, mowa oczywiście o Niemcach. Istnieją tam drogi rowerowe nawet o długości kilkuset kilometrów, do tego są one wyłączone z ruchu samochodowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70 – buty rowerowe spd

Share: