https://andrzejurbanowicz.pl https://pisane-slowem.pl https://partyhatsforgrownups.com

Trudne dylematy dla komfortowego snu – czyli materac lateksowy czy sprężynowy?

1143
0
Share:

Zdaniem lekarzy i fizjoterapeutów wybór odpowiedniego materaca w ogromnej części wpływa na zdrowy sen, na samopoczucie po obudzeniu i na zdrowy kręgosłup. Warto sprawdzić, jaki materac dopasowuje się idealnie, dlatego w poniższym artykule można znaleźć porównanie: materac lateksowy czy sprężynowy?

 

Na co zwracać uwagę wybierając materac?

 

Przede wszystkim zwraca się uwagę na:

 

– elastyczność

– dopasowanie do ciała

– twardość materaca

– wygodę.

 

Są to bardzo ważne czynniki, o których za każdym razem trzeba pamiętać, aby sen mógł być zdrowi i przyjemny.

 

Konsekwencje złego wyboru materaca

 

Niestety i te złe wybory podczas szukania materaca mogą się zdarzyć. Spowodowane są one złą obsługą w sklepie, która nie posiada odpowiedniej wiedzy lub brakiem takiej usługi. Warto korzystać z rad osób, które dokładnie wiedzą, co mają doradzić. Konsekwencjami złego wyboru materaca jest ból kręgosłupa, szyi, głowy, niewysypianie się i ogólne złego samopoczucie. Materac wydaje się być taką prostą rzeczą, a tak wiele może zmienić.

 

Materac lateksowy czy sprężynowy – który?

 

Jednoznacznie niestety nie można stwierdzić, który z tych materacy będzie lepszy, ponieważ dla jednej osoby taki będzie materac lateksowy, a dla kolejnej sprężynowy, dlatego sprawdzić sobie można różnice między nimi.

 

Wybierając: materac lateksowy czy sprężynowy warto wiedzieć, że materac lateksowy to stosunkowo nowa propozycja na rynku, a materac sprężynowy to bardzo klasyczna i standardowa propozycja znana od lat. Różnice w tych dwóch rodzajach polegają przede wszystkim na innym nacisku na materac, a konkretnie różnica jest w punktach nacisku. Materace sprężynowe mają również dużo więcej rodzajów, a z kolei materace lateksowe są bardziej ekologiczne.

Share: