https://firefoxosbuilds.org/przygotowanie-do-jazdy-konnej/ https://absenting.com.pl/sport-idealny-bez-wzgledu-na-wiek-jazda-konna/ https://schuh-wetsch.org/system-transportowy-jak-skutecznie-transportowac-wszystko-co-jest-potrzebne/

Szkolenia miękkie czy twarde – jaka jest różnica?

148
0
Share:

Rynek oferuje nam bardzo łatwy dostęp do szerokiej oferty różnorodnych szkoleń – tak naprawdę od technicznych, specjalistycznych, eksperckich, aż po te, które tworzone są z myślą o rozwijaniu umiejętności praktycznych, a także zainteresowań. Dzięki temu każdy z nas jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Często możemy spotkać się z pytaniem – czy jesteśmy zainteresowani szkoleniami z zakresu kompetencji miękkich, czy twardych? No właśnie to jest bardzo dobre pytanie, na które nie każdy jest w stanie udzielić odpowiedzi, dlatego dziś przyjrzymy się tym zagadnieniom z bliska.

Co to są szkolenia miękkie?

Na wstępie zajmijmy się wyjaśnieniem, czym dokładnie są szkolenia kompetencji miękkich. Najprościej mówiąc, polegają one na rozwijaniu umiejętności indywidualnych, czyli takich, do których nie jest potrzebne posiadanie żadnych kwalifikacji. Tak naprawdę każdy jest w stanie popracować nad własnymi kompetencjami miękkimi. Najczęściej spotykane szkolenia z tego obszaru dotyczą m.in.: rozwijania zdolności komunikacyjnych, doskonalenia umiejętności pracy w zespole, radzenia sobie w stresowych sytuacjach i efektywnego zarządzania czasem. Jak sam widzisz, nie musisz posiadać tytułu doktora czy specjalistycznej wiedzy, aby nad sobą popracować. Co ważne, umiejętności nabyte po tego typu szkoleniach przydają się na niemalże każdym stanowisku i w każdej pracy, bez względu na branżę. 

Co to są szkolenia twarde?

Szkolenia twarde to, innymi słowy, szkolenia specjalistyczne, które dedykowane są dla osób mających na celu rozwój w konkretnym kierunku. W tym przypadku podczas dokonywania wyboru należy się upewnić czy bez posiadania certyfikatów w danym obszarze również możemy wziąć w nich udział, ponieważ nie wszystkie dostępne szkolenia są odpowiednie dla początkujących specjalistów lub dopiero uczących się w danym zawodzie. Do przykładowych szkoleń twardych zaliczamy m.in.: te z branży IT, medycyny, szkolnictwa, a także innych konkretnych dziedzin – kosmetologia, fryzjerstwo etc. Zatem jest to świetny sposób, aby zwiększyć swoje szanse na awans lub zatrudnienie w konkretnej firmie. 

 

Jeżeli poszukujesz dla siebie możliwości rozwoju, koniecznie sprawdź ofertę – https://brasswillow.pl/. Znajdziesz tam nie tylko scrum master szkolenia, ale także wiele innych opcji, które pomogą Ci rozwinąć skrzydła w karierze zawodowej.

Share: