https://partyhatsforgrownups.com https://atmlive.pl https://pisane-slowem.pl

Stoliki niczym dzieła sztuki

2216
0
Share:
Stoliki niczym dzieła sztuki

Współczesne poczucie piękna bazuje na kontraście i dopełnieniu. Podobnie zresztą jak nowoczesny styl bycia, który ceni sobie skrajności oraz uzupełnienia, przeciwieństwa i eklektyzm. Także w nowoczesnych wnętrzach coraz częściej pojawiają się przedmioty, które mają złożony charakter. Są czymś więcej niż zwykłymi meblami czy sprzętami. Stają się także dziełami sztuki użytkowej. Zaskakują i zastanawiają. Na pewno – wyróżniają się w danym pomieszczeniu.

Stoliki designerskie

Przykładem takich nieoczywistych mebli są awangardowe stoliki designerskie. Liczy się nadal ich funkcja praktyczna, ale także walor estetyczny czy też formalny nabiera szczególnego znaczenia. Stoliki nie mają jedynie służyć stawianiu na nich rzeczy. Muszą zwracać także uwagę na siebie, na swój niepowtarzalny i odważny design. Takie meble stają się po prostu awangardową ozdobą przestrzeni.

Stoliki, które dekorują przestrzeń

Dawne dekoracje kwiatowe, eleganckie obrusy, zastawy porcelanowe – zastępują pomysłowo zaprojektowane stoliki designerskie. To przedmioty artystyczne z najwyższej półki, w których liczy się sam niebanalny projekt.

Kilka propozycji stolików designerskich

Oryginalne stoliki designerskie proponuje nam notodo. Stolik wykonany z palisandru – w kształcie litery Z lub N (po odwróceniu). Dynamiczny jak sztuka nowoczesna, do której się odwołuje. Albo – stolik kawowy Basket, imitujący kosz, w którym można przechowywać przedmioty. Prezentujący się niezwykle lekko – stolik Geometry, w którym widać inspirację światem matematyki i figur geometrycznych. Stolik Truhe Globetrotter, który przypomina walizkę w retro stylu, wykończony skórą pochodzącą z recyklingu – doskonały do postmodernistycznego wnętrza.

Share: