Beżowa sypialnia https://dajplus.pl/jak-zarzadzac-jakoscia-w-branzy-kosmetycznej/ https://kb-direct.pl/miedzynarodowa-certyfikacja-brc/

Sposoby montażu stojaków rowerowych

1502
0
Share:

Stojaki i wieszaki rowerowe można montować na wiele różnych sposobów. Wyróżnia się przede wszystkim montaż bezpośredni oraz szynowy, a także powierzchniowy, ścienny oraz nakładkowy. Wybór mocowania powinien zależeć od indywidualnych warunków przechowywania roweru lub rowerów.

Montaż bezpośredni i szynowy

Jednym ze sposobów montażu jest zamontowanie urządzenia bezpośrednio w ziemi. Podstawa stojaka rowerowego jest osadzona w ziemi i zabezpieczona przez prostopadły sworzeń kotwiący dla zapewnienia stabilności. Tego typu stojaki i wieszaki na rower posiadają stabilne wierzchołki i są najlepiej zabezpieczone przed kradzieżą lub wandalizmem.

W przypadku niektórych modeli możliwy jest tzw. montaż na szynę. Wówczas stojaki na rowery mogą być połączone szynami. Ten typ umożliwia stosowanie pojedynczych stojaków na rowery, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby mocowań. Uchwyty szynowe najczęściej używane są do łączenia wielu stojaków, więc każda rama nie musi być montowana osobno, co oszczędza koszty pracy i ogranicza liczbę otworów na powierzchni.

Montaż powierzchniowy

Stojak lub wieszak na rower może być zamontowany także na uprzednio przygotowanej powierzchni. Kołnierze rozciągające się na zewnątrz od podstawy stojaka rowerowego przymocowane są do istniejącego betonu za pomocą śrub oporowych. Uchwyty powierzchni i wsporników są używane do mocowania stojaka bądź wieszaka rowerowego do istniejącego betonu.

W celu uzyskania dodatkowego podparcia, wsporniki powierzchniowe mogą również zawierać trójkątne wsporniki, zwane płytami mocującymi, stosowane w celu wzmocnienia połączenia między kołnierzem i rurą. Uchwyty powierzchniowe z tym dodatkowym wsparciem nazywane są mocowaniami koryta.

Montaż ścienny i nakładkowy

Możliwy jest także montaż ścienny. Wieszak rowerowy jest przeznaczony do zamontowania na ścianie za pomocą śrub, aby połączyć kołnierze stojaka na istniejących ścianach. Takie rozwiązania oszczędzają przestrzeń podłogową i są najbardziej użyteczne w długotrwałym przechowywaniu.

W wielu przypadkach doskonale sprawdzają się zdejmowane nakładki. Nierzadko stojak lub wieszak na rower może być instalowany razem z systemami mocującymi, które umożliwiają im tymczasowe wyjmowanie. Zdejmowane oprawy są stosowane w miejscach, w których zdejmowanie podstawy rowerowej lub słupka rowerowego może umożliwić tymczasowy dostęp do pojazdów awaryjnych, dostawczych i konserwacyjnych.

Wieszaki na rowery kupisz na Calus-p.pl

Share: