Sklep jeździecki dla małego sportowca

873
0
Share:

 

Jazda konna jest sportem rozwijającym ciało i kształtującym charakter. Ze względu na dobroczynne działanie sportu, pokaźna grupa rodziców zapisuje swoje pociechy do szkółki, gdzie maluchy pod okien instruktora poznają tajniki jeździectwa. Zanim Twoje dziecko po raz pierwszy usiądzie w siodle, warto odwiedzić sklep jeździecki i odpowiednio przygotować się do pierwszej lekcji. Jakie akcesoria i odzież okażą się niezbędne dla początkującego sportowca? Sprawdź!

Kask – sklep jeździecki dla większego bezpieczeństwa

Sklep jeździecki Equishop stworzony został z myślą o zawodowcach oraz osobach zaczynających swoją przygodę z pięknym sportem. Wśród asortymentu zgromadzonego w cenionym sklepie znajdziesz produkty poprawiające komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Najważniejszym elementem stroju każdej osoby dosiadającej konia jest kask. Solidny kask chroni głowę podczas ewentualnego upadku oraz jazdy po zalesionym terenie. Nowoczesne modele są lekkie, a zarazem odporne na uszkodzenia. Podczas kupowania modelu dla swojego dziecka zwróć uwagę na wnętrza kasku. Powinno być ono wyposażone w miękki, gąbczasty wkład, który można wygodnie wyprać w pralce. Dzięki nowoczesnym systemom regulacji kask będzie służył dziecku przez długi czas. Pamiętaj o tym, że nawet nieznacznie uszkodzony kask  traci swoje właściwości (z tego względu nie zaleca się korzystania z nakryć głowy z wypożyczalni).

Spodnie i buty

Jazda w standardowych spodniach może powodować bolesne otarcia i dyskomfort. Twoje dziecko będzie znacznie lepiej czuło się, mając na sobie bryczesy – elastyczne spodnie ze wzmacnianymi częściami zwiększającymi przyczepność. Nogawki pozbawione są szwów po wewnętrznej stronie ud, dzięki czemu na nogach nie powstają podrażnienia. Klasyczne buty sportowe warto zastąpić sztybletami z niewielkim obcasikiem.

 

 

 

Share: