https://myvatn.org https://pisane-slowem.pl https://inklouds.pl

SketchUp Pro a SketchUp Make czym się różnią?

2227
0
Share:

SketchUp to programu do modelowania 3d, umożliwia on wykonywanie zaawansowanych projektów i jest przeznaczony dla profesjonalistów oraz osób początkujących. Choć program daje podstawową funkcjonalność, różnią się od siebie dodatkowymi elementami, które przedstawiamy, porównując dwa wydania.

SketchUp Make

SketchUp Make a SketchUp Pro to dwie wersje popularnego programu do modelowania 3d.
SketchUp Make jest to wersja podstawowa — darmowa, której używanie nie wymaga wykupienia licencji. Przeznaczona jest do użytku niekomercyjnego. Model ten posiada w pełni funkcjonalny moduł projektowy, dzięki któremu możemy wykonywać zaawansowane projekty graficzne 3d. Wielu profesjonalistów jest zgodnych, że na tej wersji można stworzyć ciekawe projekty bez dodatkowych udogodnień, które możemy powetować sobie innymi programami. W obu wersjach możemy również korzystać z wielu wtyczek i rozszerzeń Warehouse oraz importować zdjęcia z Google Earth. Wszystkie braki można zastąpić innymi darmowymi programami, które bez problemu pobierzemy z sieci. Jak na tak profesjonalny program braki nie są duże a możliwość ich zastąpienia bardzo prosta.

SketchUp Pro

Wersja Pro posiada oprócz funkcjonalnego modułu modelowania i projektowania 3d kilka dodatkowych elementów. Pierwszym z nich jest forma programu. Oprócz płyty instalacyjnej otrzymujemy instrukcję obsługi oraz możliwość konsultacji technicznej, czyli zdalnej pomocy. Wersja ta umożliwia również import oraz eksport do wielu rozszerzeń CAD-owskich. Płatna opcja umożliwia również wykonywanie dokumentacji projektowej i jej drukowanie. Jest to bardzo wygodne i komfortowe.

Share: