Samodzielne lakierowanie felg

3148
0
Share:
Samodzielne lakierowanie felg

Jeśli regularnie jeździ się samochodem, niewątpliwie po pewnym czasie niektóre elementy auta zaczynają wymagać renowacji. Niejednokrotnie, konieczna jest wtedy wizyta w warsztacie samochodowym. Czasami jednak skuteczną renowację można przeprowadzić we własnym garażu. Tak jest na przykład z lakierowaniem.

Po co używać lakieru do felg?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie korzystać z lakieru do felg. Jednakże, po co właściwie to robić? Przede wszystkim, z lakieru do felg korzysta się podczas ich renowacji, kiedy próbuje się pozbyć zniszczeń, jakim ulegają felgi. Lakierowanie jest ostatnim, jednak zwykle również najdłuższym etapem renowacji. Trwa długo z racji tego, że zwykle nakłada się wiele warstw lakieru do felg.

Dlaczego tak wiele warstw lakieru należy nakładać na felgi? Choćby z tego względu, że mowa tu nie o jednym, ale aż o trzech lakierach. Tyle ich rodzajów trzeba posiadać, aby móc przystąpić do lakierowania. Chodzi tu o lakier będący podkładem oraz oczywiście o lakiery bazowe oraz bezbarwne.

Pierwszy krok

Jak wspomniano, lakier do felg przydaje się dopiero na ostatnim etapie renowacji. Wcześniej przydają się zupełnie inne środki i narzędzia, których użycie jest jednak absolutnie konieczne, aby skuteczne lakierowanie w ogóle było możliwe.

Przede wszystkim, felgi powinny być czyste, zanim podejdzie się do lakierowania. Dlatego po zdjęciu kół, zanim zrobi się cokolwiek innego, trzeba oczyścić felgi. Dobrze jest, jeśli robi się to korzystając z myjki. Ponadto, warto korzystać ze środków, które są przeznaczone specjalnie do mycia felg

Czyste felgi są gotowe do tego, aby je nieco wyszlifować. Czynność ta pozwala na pozbycie się tych najmniejszych nierówności. Na większe zarysowania i innego rodzaju zniszczenia warto zastosować szpachlę wypełniającą. Jednakże, można to robić dopiero po szlifowaniu.

Funkcje poszczególnych lakierów do felg

Umyte, wyszlifowane felgi z nałożoną warstwą szpachli wypełniającej są gotowe do lakierowania, kiedy tylko szpachla całkowicie wyschnie. Wtedy to nakłada się podkład, a właściwie kilka jego warstw, po to, by móc nałożyć kolejne rodzaje lakierów.

Kolejny jest bazowy lakier do felg. Jego funkcją jest między innymi nadanie barwy felgom. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych lakierów, również ten bazowy powinien być nakładany więcej niż jeden raz.

Kiedy już nada się felgom odpowiedniej barwy warto jeszcze nadać im nieco błysku. Do tego wykorzystuje się lakier bezbarwny, którego nałożenie jest absolutnie ostatnim etapem renowacji felg. Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Share: