https://atmlive.pl https://myvatn.org https://inklouds.pl

Salon w stylu pop-art

4449
0
Share:

Jak urządzić nowoczesny salon? Najlepiej urządzić go sztuką! Najlepiej sięgnąć do źródła, czyli do kierunków sztuki współczesnej lub dwudziestowiecznej. Odkryjemy, że obrazy, rzeźby, instalacje, ale także koncepcje artystyczne i teorie, to najwspanialszy punkt wyjścia dla oryginalnej aranżacji. Także tej salonowej, która ma zaskakiwać, poruszać, być inna niż wszystkie. Jednym ze sposobów na stworzenie salonu, który charakteryzować będzie się nieszablonową prezentacją i artystycznym klimatem jest odwołanie się do sztuki spod znaku pop-art.

Dzisiejsze inspiracje pop-artem

Pop-art to sztuka interpretacyjna. Jej istotą jest wskazywanie na przemiany dokonujące się w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem kultury konsumenckiej. Klasyczne prace pop-artu, ze znanymi na całym świecie obrazami Warhola na czele, to czysta refleksja. To mówienie poprzez dzieło plastyczne o tym, jaki jest świat. Dzisiejsza myśl kulturoznawcza wiele zawdzięcza pracom i twórcom pop-artu. Podobnie jak współczesny design i aranżacje, jakie powstają w naszych wnętrzach.

Powtórzenie, powtórzenie

Pop-art pokazuje, jak istotną rolę w kulturze XX wieku pełniło powtórzenie. Artyści tworzący prace pop-art przewidzieli to, jak ogromną rolę powtórzenie pełnić będzie w kolejnym wieku. Co to oznacza dla designu? Ekspozycję motywów zwielokrotnionych, najlepiej w postaci symbolów kultury. Stąd nowoczesne salony w stylu pop-art ubrane będą w różnorodne motywy przedmiotów, produktów żywnościowych, znanych postaci, miejsc. Meble tapicerowane, zasłony, fototapety to elementy, na których takie dekoracje-interpretacje się umieszcza.

Nowoczesne komody do salonu pop-art

Tworząc aranżację w duchu pop-art, warto zwrócić uwagę na nowoczesne komody do salonu. Na przykład takie ze strony gama-sklep.com.pl. Wiele z nich bezpośrednio nawiązuje do wzorów awangardowej sztuki XX wieku. Komody takie to świetne miejsce do wyeksponowania przedmiotów podchodzących z lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych, które przywołają klimat pop-artu.

Designerskie hokery i krzesła

W salonie pop-art rewelacyjnie wyglądać będę industrialne hokery i designerskie krzesła. Takie odnoszące się do stylistyki postprzemysłowej, których projekty opierają się na wyrazistym kolorze, na odkrytej konstrukcji, na pewnej prostocie formalnej.

Share: