https://partyhatsforgrownups.com https://terazubezpieczenia.pl https://inklouds.pl

Salon masażu – czy to dobry pomysł na biznes

3993
0
Share:
Salon masażu - czy to dobry pomysł na biznes

Żyjemy w czasach kapitalizmu i ciągłej konkurencji, dlatego wielu z nas szuka innowacyjnego pomysłu na biznes, który pozwoli nam zarobić i żyć na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas. Jednak na obecnym rynku, wysoki poziom konkurencyjności dosięgnął już chyba każdej gałęzi. Dlatego szukając pomysłu na biznes, powinniśmy przede wszystkim znaleźć nisze, dzięki której nasza firma będzie miała szanse przebić się wśród innych, świadczących te same usługi.

Coraz częściej poruszanym ostatnio tematem, są wszelkiego rodzaju salony masażu. Wydaje się, że to potencjalnie dochodowy biznes, dzięki któremu można całkiem dobrze zarobić i wyrobić sobie znaną i rozpoznawalną na rynku markę. Jednak jak chyba w każdym biznesie usługowym – trzeba być dobrym w tym co się robi.

Salon masażu – ile to kosztuje

Pierwszym krokiem będzie oczywiście wynajem odpowiedniego pomieszczenia. W salonie masażu potrzebne będzie co najmniej kilka pokoi. Po pierwsze, trzeba znaleźć pomieszczenia, w których będą odbywały się zabiegi, niezbędną mogą okazać się przynajmniej trzy takie pokoje (w zależności od popytu). Do tego potrzebować będziemy swego rodzaju recepcji i poczekalni. Konieczne będą też pomieszczenia socjalne dla pracowników, gdzie będą mogli swobodnie zjeść, odpocząć i zrelaksować się w wolnej chwili. Potrzebny będzie też prysznic. Tego typu lokal, to comiesięczny wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Kolejne koszty, które będziemy musieli ponieść, będą oczywiście związane z zakupem niezbędnego sprzętu. Będą to oczywiście łóżka do masażu, lampy nagrzewające itp. Ceny samych łóżek do masażu, wahają się od kilku set, do nawet kilku tysięcy złotych, do tego należy dodać lampy nagrzewające (koszt rzędu kilkuset złotych) oraz niezbędne olejki zapachowe, olejki do masażu itd., które również generują comiesięczne koszty w wysokości kilkuset złotych.

Jeżeli dysponujemy już lokalem i niezbędnym sprzętem, czeka nas niechybny remont. Salon masażu musi bowiem mieć odpowiedni klimat, tak by nasi klienci już od drzwi czuli bijącą od pomieszczeń atmosferę relaksu i oderwania od zgiełku codzienności.

Jeżeli sami nie jesteśmy wykwalifikowanymi masażystami, niezbędne będzie znalezienie odpowiednich pracowników, którym będziemy w pełni ufać (często będziemy musieli wysłać ich na odpowiednie szkolenia na nasz koszt). Pamiętajmy, że nasi masażyści to główny gwarant dochodu – jak już wspominaliśmy, na rynku usług trzeba po prostu być lepszym od innych w tym, co robimy.

Czy więc warto?

Nie ma co ukrywać, że otwarcie, wyremontowanie, zapewnienie odpowiedniego sprzętu, pracowników, a przede wszystkim marketingu dla salonu masażu, wiąże się z niemałymi kosztami. Jednak biorąc pod uwagę trendy na obecnym rynku usług, wydaje się to być idealnym wręcz pomysłem na biznes.

Ludzie spędzają coraz więcej czasu w biurach, przed komputerami – a to powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług masażysty, niezależnie od tego czy chcą się zrelaksować czy dać wytchnienie swojemu przemęczonemu kręgosłupowi.

W zależności od regionu i prestiżu danego salonu, za usługę masażu trzeba zapłacić od kilkudziesięciu, do nawet 200 złotych (za kilkadziesiąt minut terapii). Dlatego też, nawet odliczając prowizję dla pracowników, nasze przychody jako właściciela firmy, bardzo szybko przerosną poniesione przez nas inwestycje, a my zaczniemy zarabiać na swoją przyszłość.

Szukasz informacji na temat tego jak prowadzić swoją działalność lub jak ją rozpocząć? Pomoc znajdziesz na naszym blogu: http://biznesyrobie.pl.

 

Share: