https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://3dwnetrza.pl/funkcjonalne-oswietlenie-do-przedpokoju/ zobacz wiecej

Rozpoczynamy przygodę z jazdą konną!

1695
0
Share:
Rozpoczynamy przygodę z jazdą konną!

Jazda konna to wspaniały sport, który uprawiać można praktycznie w każdym wieku – to samo tyczy się nauki jazdy konnej. Jeśli czujemy, że jest to sport dla nas i kontakt z koniem nie przeraża nas – wystarczy znaleźć stajnię czy szkółkę jazdy blisko naszego miejsca zamieszkania i … rozpocząć lekcje! Aby jednak jazda była bezpieczna konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Jaki?

Ubrania dla początkujących

Wybierając się na pierwsze lekcje jazdy konnej powinniśmy posiadać takie elementy ubioru jak kask, wygodne spodnie bryczesy oraz buty do jazdy konnej. Te ostatnie dostępne są w wielu fasonach (zarówno wysokie, jak i niskie). Kask pozwoli uchronić głowę podczas upadku z konia. Pamiętajmy, że musi być on dobrze dopasowany do głowy i zapięty tak, aby nie zsuwał się podczas jazdy. W przypadku bryczesów powinny być one wykonane z naturalnych tkanin, aby podczas długiej jazdy nie powodowały uszkodzenia skóry na nogach. Szukajmy modeli o wzmocnionych klinach. Szukając butów warto przede wszystkim poradzić się specjalistów – niskie buty będą idealne na cieplejsze pory roku. Wszystkie te elementy ubioru znaleźć można w sklepie jeździeckim Equishop. Sklep oferuje także szeroki wybór produktów dla koni: derki, czapraki, uwiązy, ochraniacze, napierśniki, pasze i wiele innych.

Zadbaj o styl również poza padokiem!

Poza ubraniami odpowiednimi do jazdy konnej możemy przebierać także w kolekcjach dedykowanych jeźdźcom, ale o charakterze casualowym, czyli do noszenia również poza godzinami treningu. W ofercie marki Eskadron znajdziemy liczne t-shirty i tank topy dla pań i panów. Odzież oferowana przez tę markę tworzona jest z tkanin bawełnianych z domieszkami. Dzięki temu jest delikatna dla skóry, odporna na uszkodzenia i pozwala na swobodną wymianę powietrza.

Share: