https://inklouds.pl https://atmlive.pl https://pisane-slowem.pl

Rodzaje opraw oświetleniowych

1335
0
Share:

Nowoczesne oprawy oświetleniowe coraz częściej wypierają tradycyjne źródła światła. Nic w tym dziwnego, bowiem poborem mocy przebijają klasyczne żarówki, a nowatorskie wzornictwo idealnie pasuje do wyszukanych wnętrz

Idealnym przykładem takiego połączenia jest oprawa Kanlux serii Pirmo, która pobiera zaledwie 1W i dodatkowo sterowana jest czujnikiem ruchu, co maksymalizuje energooszczędność punktu świetlnego.

Rodzaje opraw

Oprawy podzielić można ogólnie na techniczne i ozdobne. W dużym uproszczeniu można założyć, że pierwsze będą funkcjonalne, a drugie estetyczne, chociaż coraz częściej obie te cechy łączą się w nowoczesnych produktach.

Źródło światła

W zależności od tego, co w oprawie emituje światło, rozróżnić można oprawy ledowe i halogenowe. LED zbudowane są w oparciu o technologię świecących diod półprzewodnikowych, których niewątpliwymi zaletami są przede wszystkim niski pobór prądu oraz bardzo długa żywotność. Te zalety umożliwiły kompaktowe konstrukcje opraw ze zintegrowanymi elementami led, którego nowoczesnym przykładem jest Radis,świecący ponad 30 tyś. godzin. Dla porównania: dobrej klasy tradycyjna żarówka ma żywotność rzędu jednego tysiąca godzin.

Oprawy halogenowe

Tańsze od ledowych, są oprawy halogenowe. Bardzo często wykorzystuje się je do ciekawych aranżacji wnętrz. Na przykład oprawy halogenowe kanlux zamontować można zarówno suficie, jak i w ścianie, a także w meblach, okapach czy nawisach. Sama instalacja jest przy tym bardzo bezpieczna, ponieważ halogeny pracują na niezagrażającym życiu napięciu 12V.

Nowatorskie rozwiązania

Nowoczesne źródła światła cechuje olbrzymia, w stosunku do tradycyjnych, energooszczędność, która pośrednio zredukowała emisję ciepła. Element świetlny po prostu pobiera mniej prądu i efektywniej go wykorzystuje, więc mniej się grzeje. Pozwoliło to na miniaturyzację samych opraw, a także na zastosowanie nowatorskiego wzornictwa.

Najlepsze oprawy

Każda oprawa Kanlux zaprojektowana jest pod kątem bezpieczeństwa użytkowania, lecz także funkcjonalności i estetyki. Firma jest liderem rynku. Dlatego oprawy halogenowe Kanlux oświetlają już dziesiątki wnętrz nowoczesnych i przytulnych, a techniczne rozwiązania producenta pozwalają na nowe funkcjonalności w obiektach stricte biznesowych czy produkcyjnych. Niezależnie od miejsca montażu, zawsze warto wybrać najlepsze oprawy oświetleniowe.

Share: