https://hellheaven.pl/dlaczego-warto-przyjac-iso-13485/ http://ngenuity.org/jak-zarzadzac-bezpieczenstwem-na-terenie-zakladu-pracy/ ubezpieczenie motocykla

Rattan? Naturalnie!

2046
0
Share:

Rattanowe plecionki zdobią wnętrza i ogrody już od setek lat. Chyba w każdym domu znajdzie się pleciony koszyczek na kosmetyki albo krzesło z wyplatanym siedziskiem. Czym tak właściwie jest rattan i skąd wziął się w naszych domach?

Ponadczasowa moda

Meble o plecionej konstrukcji znane były już w starożytnym Egipcie, Rzymie i Persji. Największy rozkwit techniki wyplatania mebli przypada na XVIII/XIX wiek, kiedy do Europy zaczęły przybijać statki wypełnione świeżą zdobyczą z Azji – rattanem. Rattan to ogólna nazwa dla palm z gatunku arekowatych, którymi gęsto porastają lasy Azji Południowo – Wschodniej. Z niezwykle giętkich i łatwych w obróbce pni palm pozyskiwany jest materiał wykorzystywany na szeroką skalę w przemyśle. Z rattanu wyrabia się nie tylko meble i dekoracje, ale również pałeczki do instrumentów perkusyjnych, kije  używane do tradycyjnych sztuk walki. Dzisiaj największym eksporterem surowca jest Indonezja.

Rattan w ogrodzie

Meble ogrodowe z rattanu urzekają swoim naturalnym wyglądem, solidnością wykonania oraz wygodą, jaką gwarantują użytkownikowi. Na stronie  gardenspace.pl znajdziesz szeroki wachlarz mebli wykonanych w całości ręcznie, dzięki czemu każdy model jest niepowtarzalny i unikatowy. Czołowi producenci wychodzą naprzeciw wymaganiom współczesnych klientów i oferują meble, w których naturalność materiału łączy się z nowoczesnym designem. Rattan, odporny na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia i przetarcia, jest lekki, dzięki czemu przenoszenie i zabezpieczenie mebli zajmuje chwilkę. Ponadto, wystarczy delikatnie odkurzyć rattanową plecionkę miotełką albo przetrzeć nawilżoną szmatką, aby meble zachwycały nieskazitelnym wyglądem.

 

 

Share: