https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/377-kuchnia-umeblowanie https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/

Przepuklina pachwinowa jak ją leczyć?

1204
0
Share:
Przepuklina pachwinowa jak ją leczyć?

Przepuklina pachwinowa należy do rodzaju przepuklin zewnętrznych. Oznacza to, że narządy jamy brzusznej wydostają się przez szczeliny mięśni lub więzadeł poza fizjologiczne ułożenie w jamie brzusznej, tworząc widoczne i wyczuwalne wypukłości. Przepuklina pachwinowa, obok przepukliny udowej i pępkowej, jest jedną z najczęstszych lokalizacji tego typu przypadłości.
Każda przepuklina niezależnie od tego, jaki jest jej rodzaj, składa się z trzech elementów. Pierwszy element to tak zwane wrota przepukliny (w przypadku przepukliny pachwinowej jest to kanał pachwinowy) następny element to worek przepuklinowy, czyli uchyłek otrzewnej, do którego wydostają się organy wewnętrzne oraz treść przepuklinowa, czyli zawartość, którą mogą stanowić jelito cienkie, jelito grube oraz macica.

Sposoby leczenia przepukliny pachwinowej

Wyróżniamy dwa sposoby leczenia przepukliny pachwinowej, a mianowicie leczenie zachowawcze oraz leczenie operacyjne. Leczenie zachowawcze to ochronne pasy i majtki przepuklinowe z pelotami jedno-lub obustronnymi. Stosuje się je jedynie w przepuklinach odprowadzanych, czasem jako ochronę blizny po zabiegach operacyjnych lub u pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą zostać poddani zabiegowi. Leczenie operacyjne dzielimy na trzy metody: napięciowe, beznapięciowe oraz laparoskopowe.

Szpital Chirurgiczny Medfemina

Szpital Chirurgiczny Medfemina oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem nowoczesnych i małoinwazyjnych technik operacyjnych. W znieczuleniu ogólnym i w miejscowym przeprowadzane są zabiegi z chirurgii ogólnej, onkologicznej i naczyniowej. Szpital Medfemina najlepszy chirurg we Wrocławiu.

Share: