http://marriagematterstokids.org/pierszy-oboz-kiedy-wyslac-dziecko/ https://wmkiw.pl/okna-na-wymiar-co-warto-wiedziec/ https://evokerc.com/kask-do-jazdy-konnej-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/

Praktyczne informacje o półkoloniach

1235
0
Share:

Podczas nadchodzących ferii zdecydowałeś się wysłać swoje dziecko na zorganizowane półkolonie? Nie jesteś pewny jakie rzeczy powinno ze sobą zabrać? Chcesz powiększyć swoją wiedzę o półkoloniach dla dzieci? Stresujesz się bo to pierwsze tego typu zajęcia w życiu Twojego malucha? Jeżeli tak to koniecznie zapoznaj się z tym tekstem!

Czym są półkolonie i jakiego typu półkolonie dla dzieci oferują różne organizacje?

Półkolonie dla dzieci to nic innego jak forma zorganizowanego wypoczynku kierowana głownie do najmłodszych ( najczęstszym przedziałem wiekowym półkolonii jest przedział od 6 do 12 lat). Tego typu wypoczynek odbywa się w odgórnie wyznaczonych przez organizatorach godzinach i trwa najczęściej pełnych 7 dni. Co istotne półkolonie organizowane są od rana do wieczora, a więc na noc dziecko wraca do rodziców. Co jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla maluchów, które boją się jeszcze nocowania w całkowicie obcym miejscu.

Co dziecko powinno zabierać ze sobą na półkolonie?

Tutaj wszystko zależy od tego na jaki typ półkolonii dziecko zostało zapisane. Na rynku istnieje bowiem bardzo wiele ofert tematycznych półkolonii dla dzieci. Do najczęstszych i najbardziej popularnych zaliczyć trzeba jednak półkolonie sportowe, taneczne oraz językowe. W zależności od tego na jaki typ posłaliśmy naszą pociechę to musimy przygotować je na różne sytuacje. Na półkoloniach sportowych bez wątpienia niezbędne będą wygodne buty sportowe oraz dostosowany do danego sportu strój sportowy. Niezależnie od rodzaju półkolonii należy pamiętać o ciepłym ubraniu wierzchnim, najlepiej takim wodoodpornym, gdyż na każdych półkoloniach wiele zabaw i zajęć odbywa się na zewnątrz- na świeżym powietrzu. Dobrze jest także wyposażyć dziecko w jego ulubioną zabawkę szczególnie jeżeli jest płochliwe, a na tego typu zajęcia wybiera się po raz pierwszy.

Czego dziecko nie powinno zabierać ze sobą na półkolonie?

Wysyłając swoje dziecko na codzienne zajęcia na półkoloniach nie musimy zaopatrywać go w żadne jedzenie ani picie gdyż posiłki są przewidziane przez każdego organizatora. Powinniśmy także ograniczyć zabieranie przez dzieci rożnego rodzaju gier elektronicznych konsol do grania czy też telefonów komórkowych. Należy pamiętać, że ma być to zdrowy i pożytecznie spędzony przez dziecko czas wśród innych rówieśników.

Podsumowanie

Półkolonie dla dzieci to świetny pomysł na pożyteczne i rozwijające zorganizowanie czasu swoim dzieciom. Dzięki nim będą miały zapewnioną codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu oraz będą miały możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Share: