https://partyhatsforgrownups.com https://andrzejurbanowicz.pl https://atmlive.pl

Powakacyjne korki w Warszawie – czy będzie lepiej?

1251
0
Share:

Wrzesień to nie tylko czas powrotu uczniów do szkoły – to także czas powrotu ich rodziców do pracy, jeżeli na urlop zdecydowali się w drugiej połowie sierpnia. Latem – co zgodnie przyzna wiele osób – Warszawa może nie jest opustoszała, ale dojazd do pracy czy na miejsce spotkania zajmuje znacznie mniej czasu. Dlaczego tak się dzieje? Jak ominąć powakacyjne korki? Wybrać komunikację miejską czy postawić na taksówka Warszawa?

Wrzesień: czas powrotów

Tłok w autobusach, zakorkowane Aleje Jerozolimskie, niespecjalnie przejezdne Śródmieście – to zjawiska, do których Warszawiacy zdążyli się przyzwyczaić. Chyba że jest to wrzesień – wtedy ciężko powrócić do zwykłej codzienności po prawie dwóch miesiącach wakacji. Korki tworzą bowiem nie tylko ludzie dojeżdżający do pracy, turyści czy osoby, które potrzebują załatwić coś na mieście, ale także rodzice odwożący swoje dzieci do szkoły. Kiedy nagle we wrześniu wszyscy albo wracają do miasta (po wakacyjnych urlopach i wyjazdach) albo powracają do swoich obowiązków (czyli w wypadku uczniów: do szkoły) Warszawa znów jest zakorkowana. I nie ma co się łudzić, że to się szybko zmieni.

 

Komunikacja miejska czy taksówka Warszawa?

To pytanie, które bardzo szybko zada sobie wielu Warszawiaków, widząc po raz kolejny korki, przez które może utkwić na długie godziny i tym samym spóźnić się na ważne spotkanie. Czy to jednak nie wybór pozorny, skoro oba rodzaje pojazdów poruszają się po jezdni, a nie np. po ścieżkach rowerowych? Okazuje się, że nie, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że takich pojazdów jak taksówka Warszawa ma…zdecydowanie więcej, a do tego taksówkarz jedzie najkrótszą drogą do celu, a nie tak jak komunikacja miejska – zatrzymując się na wszystkich przystankach po drodze. W dodatku przejazd taryfą wcale nie musi być dużo droższy od jazdy tramwajem; po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „taksówka Warszawa” możemy sprawdzić stawki poszczególnych taryf, a potem porównać je z opłatami za przejazd komunikacją miejską.

Share: