https://andrzejurbanowicz.pl https://fip.org.pl https://myvatn.org

Piękne ozdoby z chwostów

1264
0
Share:

Chwosty to bardzo popularny element, wykorzystywany do zdobienie ubrań, torebek a nawet do produkcji biżuterii. Dzięki temu, że dziś dostaniemy je w gotowej formie (w wielu wielkościach i kolorach w profilaktycznie każdej pasmanterii czy sklepie z przyborami krawieckimi), sami możemy wykreować z ich udziałem piękne ubrania i ozdoby.

Chwosty – piękny dodatek

Większość kobiet uwielbia chwosty i to w każdej postaci: małe i duże, krótkie i długie, te grubsze i chudsze. Każda wersja z ochotą wykorzystywana jest nie tylko do ozdabiania ubrań i torebek, lecz również w projektach biżuterii. Wraz z dużym zainteresowaniem, powstało wiele technik otrzymywania chwostów, a wszystkie potrzebne materiały kupimy w pasmanterii lub sklepie z tkaninami i akcesoriami krawieckimi. Metody otrzymywania pięknych chwostów są bardzo łatwe, dlatego z powodzeniem wykreujemy je samodzielnie. Ich własnoręczna wersja będzie też tańsza, od tych gotowych.

Prosty sposób na chwosty

Chwosty najprościej przygotowuje się z pomocą gotowych do montażu ogniwek. Ten sposób jest bardzo prosty i zarazem bardzo szybki, należy jednak uważać, by przy wsuwaniu ogniwa w „główkę” chwosta nie zaciągnąć jego delikatnych włókien. Co więcej, na rynku znajdziemy również chwosty sprzedawane od razu z ogniwem, które od razu są gotowe do użycia.

Piękne chwosty

Samodzielne przygotowanie chwostów to nie lada satysfakcja, tym bardziej, że akurat ten rodzaj ozdób zwykle wygląda nienagannie, nawet wtedy, kiedy przygotowujemy je po raz pierwszy. Chwosty możemy wykonać w wielu kolorach i odmianach. Zwykle do samodzielnego przygotowania chwostów możemy wykorzystać wiele różnych materiałów, często również takich, które na pierwszy rzut oka zupełnie nie kojarzą się z przygotowywaniem chwostów. Wśród najpopularniejszych są oczywiście tradycyjne chwosty z muliny. Ten typ chwostów robi się w przysłowiowe 5 minut, a dzięki dodatkowym, gotowym elementom, które również bez problemu kupimy w sklepie , można wyczarować z nich naprawdę niezwykle oryginalne ozdoby. Co wiece, mulina do chwostów ma tę zaletę, że jest oferowana w pasemkach, które od razu znacznie ułatwiają nam wykonanie chwostów. Sama mulina jest tez tania, dzięki czemu nie obciążymy domowego budżetu.

Share: