Papierowe słomki – alternatywa dla plastiku

Share:

Chcąc ograniczyć obecność plastikowych wyrobów na świecie, my jako społeczeństwo powinniśmy podejmować racjonalne kroki w dbaniu o wzajemne środowisko. Według szacunkowych danych, do oceanu trafia 8 milionów ton plastiku rocznie, m.in. toreb plastikowych. Jednym z rozwiązań zastąpienia plastikowych słomek, są te wyprodukowane z papieru.

Papierowe słomki – jakie są ich zalety?

Papierowe słomki stają się coraz popularniejsze i są chętnie wykorzystywane w gospodarstwach domowych, np. na imprezach urodzinowych, imieninowych, spotkaniach towarzyskich czy innych wydarzeniach. Swoje zastosowanie znajdują również w gastronomii. Lokale gastronomiczne, restauracje, foodtrucki i ich właściciele, mają większą świadomość w proekologicznej postawie. Słomki z papieru sprawdzą się przy zamówieniach każdego napoju, m.in. wody, soków oraz napojów gazowanych. Eko rurki przeznaczone są do picia zimnych napojów. Są swoistym dodatkiem do drinków lub koktajli. To produkty w pełni naturalne, wytwarzane z najwyżej jakości materiałów i całkowicie bezpieczne dla ludzi. Wyróżnia je z pewnością duża wytrzymałość z racji stworzenia ich z kilku warstw papieru, który został wsparty specjalnym klejem.

Ekologia się opłaca!

Opakowania ekologiczne są dostępne w coraz to większej ilości. Obecnie na polski rynek trafia ponad 1 mln ton plastikowych opakowań. Tylko od nas samych zależy, czy zdołamy zatrzymać produkcję plastiku. Papierowe talerze, kubki, eko sztućce czy wspomniane papierowe słomki, powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego pikniku czy przyjęcia na świeżym powietrzu. Mogą z powodzeniem zastąpić te produkty, który wytworzone są z plastiku. Na szczęście, kupując jedzenie na wynos, możemy zauważyć, że lokale gastronomiczne chętnie włączają się do ograniczenia plastiku na świecie i serwują swoim klientom dania w papierowych opakowaniach. W ten sposób przyczyniając się do występowania szkód w środowisku naturalnym. 

 

Share: