Oryginalna łazienka w stylu retro

Share:

Stworzenie wygodnej i praktycznej łazienki nie jest dzisiaj wyzwaniem. Do wyboru mamy nie tylko nieograniczony wybór kafli łazienkowych, ale też niebanalną armaturę, praktyczne i trwałe meble. Jednym z najchętniej wykorzystywanych trendów jest łazienka w stylu retro. Jakie meble i dodatki wybrać do takiego wnętrza?

Jak zaaranżować łazienkę retro?

Aranżowanie łazienki retro powinno zacząć się od określenia mocnych i słabych stron wnętrza. Niewielkie pomieszczenia musimy aranżować z głową i w sposób przemyślany, by pomieszczenie to cieszyło oczy i było funkcjonalne. Jaka kolorystyka króluje w łazienkach retro? Warto wypróbować połączenie bieli i czerni – biel na ścianach pozwoli na odbicie światła, co w efekcie da wrażenie większej przestrzeni. Takie złudzenie optyczne wykreują też dodatkowe lustra. Aranżując łazienkę, warto również pamiętać, że miejsce takie spełnia kilka funkcji – jest przestrzenią zabiegów higienicznych, jak również miejscem do odbywania domowych rytuałów SPA. Dodatkowo w wielu łazienkach znajduje się również pralka. Odpowiednie umieszczenie konkretnych elementów pozwoli na wykreowanie spójnej i ciekawej przestrzeni, która będzie oazą spokoju i miejscem, gdzie można się zrelaksować.

Jakie meble do łazienki retro wybrać?

Łazienki retro wymagają stylizowanych mebli, jak i elementów wyposażenia. W kolekcjach meblowych znajdzie się szafka pod umywalkę vintage, która zachwyci pojemnością, precyzją wykonania, jak również detalami. W kolekcjach meblowych znaleźć można też eleganckie, stylizowane szafki wiszące z lustrami oraz funkcjonalne słupki, wewnątrz których jest wiele miejsca na przybory higieniczne, kosmetyki, czyste ręczniki. Meble dedykowane do łazienek tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych i lakierowanych.

 

 

Share: