https://godsplanet4haiti.org/czy-ubezpieczenie-szkolne-chroni-dziecko-w-sposob-kompleksowy/ http://cycnesa.org/meskie-spodnie-do-jazdy-konnej/ https://chuck.com.pl/uzywany-kask-do-jazdy-konnej-warto/

Odzież używana

1417
0
Share:

Odzież używana jest sprzedawana w lumpeksach, zwanych też ciucholandami. W naszym kraju takie sklepy istnieją na większą skalę już od lat 90. Skąd bierze się odzież używana? Czy warto ją kupować?

Second – hand

W second – handzie można znaleźć w zasadzie każdy rodzaj ciuchów. Ich popularność wciąż jest wysoka – ceny ubrań są znacznie niższe niż w zwykłym sklepie, można znaleźć ponadto niedostępne w Polsce marki. Zakupy odzieży tego typu są związane także z coraz większą świadomością ekologiczną ludności.

Skąd odzież używana?

Odzież używana może być pozyskiwana podczas różnorodnych zbiórek; np. charytatywnych, czy bezpośrednich (door to door). Często pozyskuje się ją także bezpośrednio u producentów odzieży – dotyczy to produktów niesprzedanych w danym sezonie lub końcówek serii. Na wielu ulicach w Polsce są ustawione specjalne kontenery, do których można wrzucać nieużywane już ciuchy, ale ciągle odpowiednie do noszenia.

Import odzieży używanej

Najczęściej towary są importowane z Anglii, Szwecji lub Niemiec. Nie da się stwierdzić, czy lepsze jakościowo są ciuchy ze Szwecji, czy też z Anglii. Okazuje się, że im wyższy poziom zamożności mieszkańców, tym lepsza jakość ubrań pozyskiwanych z zagranicy. Prowadząc sklep z używaną odzieżą, warto wyróżnić się na rynku. Może dobrym pomysłem będzie postawienie na ubrania włoskie lub szkockie? To pozwoli na odświeżenie rynku i poznanie nowych, całkiem innych niż wszystkie, ciuchów.

Bezpośrednie pozyskiwanie

Dużym zainteresowaniem cieszy się także możliwość sprowadzania odzieży bezpośrednio z zagranicy. Nie zawsze trzeba korzystać z pośrednictwa importera. Opcja bezpośrednia dla właściciela lumpeksu jest trochę tańsza, jednak wymaga większego zaangażowania. Właściciel powinien bowiem być przygotowany na częste podróże do innych krajów i prowadzenie rozmów z kontrahentami w obcym języku. W przypadku pośredniego importu dochodzi do eliminacji tych problemów – importer zamawia ciuchy w bardzo dużych, hurtowych ilościach, czego lumpeks nie jest w stanie sam dokonać. Warto zatem przemyśleć obie opcje i wybrać najdogodniejszą.

Ciuchy z drugiej ręki bardzo często są w idealnym stanie, a nawet zawierają metki. Poświęcając trochę czasu na wyszukiwanie w sklepie odzieży używanej, można trafić na ciekawe i oryginalne ciuchy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Share: