Odkuwki i ich specyfika

202
0
Share:
Odkuwki i ich specyfika

Gdy pojawia się zapotrzebowanie na rozwiązania takie, jak wały, łączniki, koła zębate lub końcówka cylindra, może się okazać, że tylko współpraca z solidną kuźnią zapewni nam ich wysoką jakość. Ku zaskoczeniu wielu osób, kuźnie nadal istnieją, a wyroby, które powstają metodą kucia, cieszą się dużym zainteresowaniem. Kuźnie oferują rozwiązania, których znakiem rozpoznawczym są, przede wszystkim, wysokie parametry odpornościowe. Zapotrzebowanie na nie zgłasza przemysł energetyczny i stoczniowy, odkuwka stalowa jest jednak interesująca także z perspektywy szeroko rozumianej branży rolniczej.

Sama odkuwka jest definiowana jako produkt hutniczy, za którego powstanie odpowiada proces wykuwania. Każdy produkt tego rodzaju jest wykonany z jednego kawałka materiału, nie ma więc mowy o problematycznych łączeniach, które osłabiałyby jego wytrzymałych. Odkuwki powstają w wieloetapowym procesie, z wykorzystaniem przynajmniej kilku specjalistycznych urządzeń i maszyn. Uzasadnia to zamawianie ich jedynie w sprawdzonych kuźniach.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na kuzniaosowiec.pl. Oferujemy produkty przeznaczone między innymi do sektora górniczego, energetycznego, przemysłwoego czy hydraulicznego takie jak: końcówka cylindra, korpusy, kołnierze.

Share: