https://tyxynk.com/jedna-z-najbardziej-oczekiwanych-gier-ostatnich-czasow/ https://millerliteargentina.com/brazowa-odznaka-jezdziecka-czym-jest-i-czy-warto-ja-zdobyc/ https://alliancedoctor.com/wspaniala-zabawa-na-obozie-narciarskim/

Oczyszczanie organizmu dietą sokową

1276
0
Share:

Detoks sokowy staje się coraz popularniejszą metodą na oczyszczanie organizmu. Kuracja taka polega na piciu świeżych soków owocowych, warzywnych lub mieszanych i na całkowitym zrezygnowaniu z innych posiłków. Detoks sokowy powinien trwać około siedmiu dni.

 

Kiedy zdecydować się na kurację sokową?

Oczyszczanie sokowe najlepiej przeprowadzać podczas okresu letniego. Wówczas mamy dostęp do sezonowych warzyw i owoców. Mamy wtedy pewność, że są one świeże i dobrej jakości, a tylko takich powinniśmy używać do przygotowywania naszych oczyszczających soków. Jak poznać, że takie oczyszczanie jest nam potrzebne? Nasz organizm będzie dawał nam sygnały, które należy prawidłowo odczytywać. Jeśli czujemy się wciąż zmęczeni, senni, nie mamy energii, męczą nas wzdęcia, zaparcia czy inne dolegliwości pokarmowe, to prawdopodobnie oczyszczanie organizmu za pomocą soków może być dla nas dobrym rozwiązaniem. Oczywiście nie powinniśmy takiego detoksu traktować jako panaceum na nasze wszelkie dolegliwości. Jeśli jakieś symptomy szczególnie nas niepokoją, to w pierwszej kolejności zawsze udajmy się do lekarza. Być może są to bowiem objawy jakiejś poważniejszej choroby, którą należy leczyć według zaleceń specjalisty. Zawsze lepiej skonsultować swój zamiar przeprowadzenia detoksu sokowego z lekarzem. Przy niektórych chorobach nie powinniśmy bowiem stosować terapii sokowej. Przykładem może być cukrzyca. W ten sposób oczyszczać organizmu nie powinny także kobiety w ciąży.

 

Przygotowanie do kuracji sokowej

Oczyszczanie organizmu za pomocą kuracji sokowej powinno być ściśle zaplanowane i dokładnie przemyślane. Nie można pochopnie decydować się na taki krok, ponieważ wymaga on specjalnego przygotowania organizmu. Na około dwa tygodnie przed rozpoczęciem kuracji powinniśmy stopniowo starać się zmniejszać kaloryczność spożywanych przez nas posiłków. Będzie to dobre przygotowanie dla naszego organizmu, który dzięki temu nie dozna szoku, gdy przejdziemy na płynną dietę. Dodatkowo w ciągu dwóch tygodni przed rozpoczęciem naszego detoksu starajmy się eliminować z naszej diety wszelkie fast-foody, słodycze, słodkie napoje i inne szkodliwe dla nas produkty.

 

Podstawowe zasady detoksu sokowego

Wszystkie posiłki powinniśmy zastąpić świeżo wyciskanymi sokami. Ważne jest, aby nie były to soki kupione w supermarkecie, ponieważ te z naturalnymi nie mają nic wspólnego, a dodatkowo są słodzone ogromną ilością cukru. Najlepszym rozwiązaniem jest wyciskanie soków samodzielnie w domu. Do południa najlepiej spożywać soki przygotowane ze świeżych owoców. W godzinach wieczornych natomiast przerzućmy się na soki warzywne.

Share: