https://inklouds.pl https://myvatn.org https://atmlive.pl

OC – podstawowe ubezpieczenie motocykla

416
0
Share:

Wreszcie spełniłeś swoje marzenie i stałeś się szczęśliwym posiadaczem motocykla z mocnym silnikiem? Zanim wybierzesz się na pierwszą wycieczkę za miasto, musisz dopełnić niezbędnych formalności. Jako nowy właściciel pojazdu jesteś zobowiązany nie tylko do zarejestrowania go i opłacenia podatku, ale również ubezpieczenia swojego mienia. Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu motocykla? Sprawdź nasze rady!

Ubezpieczenie motocykla – kiedy należy podpisać umowę?

Ubezpieczenie motocykla jest w Polsce obowiązkowe. Według przepisów, każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny (nawet nieużywany na co dzień) musi być objęty podstawową ochroną w ramach OC. Jak działa OC? Twoja polisa odpowiedzialności cywilnej chroni przede wszystkim uczestników ruchu, którzy mogliby zostać poszkodowani w wyniku wyrządzonej przez Ciebie kolizji. Jeśli z Twojej winy dojdzie do stłuczki, poszkodowana strona otrzyma środki na pokrycie szkód, a Ty nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni. Co ważne, stłuczka i skorzystanie z usług ubezpieczyciela oznacza utratę zgromadzonych zniżek.

Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok. Po tym czasie należy ją przedłużyć lub podpisać nowy dokument z innym towarzystwem. Niewywiązanie się ze swojego obowiązku oznacza wysokie kary finansowe.

Gdzie szukać taniego OC?

Zakres ochrony w ramach OC określa ustawa. Oznacza to, że najważniejsze zapisy każdej umowy są do siebie zbliżone. Kupując OC, nie warto przepłacać. Zanim podpiszesz umowę, skorzystaj z dostępnych w sieci, bezpłatnych porównywarek i znajdź najtańszy wariant. W tym przypadku drożej nie oznacza lepiej!

 

 

Share: