https://terazubezpieczenia.pl https://pisane-slowem.pl https://myvatn.org

OC dla młodego kierowcy – ile kosztuje?

469
0
Share:

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, którą wykupić musi każdy posiadacza pojazdu mechanicznego. Wysokość polisy nie jest stała i wynika z szeregu zmiennych, w tym wieku kierowcy, jego dotychczasowego doświadczenia w kierowaniu pojazdami, ale też wieku samochodu i jego marki. Ile może kosztować OC dla młodego kierowcy? W jaki sposób ubezpieczyciele tworzą oferty dla młodych kierowców?

Czy OC dla młodego kierowcy jest drogie?

Nie ma wątpliwości, że OC dla młodego kierowcy to spory wydatek – polisy dla osób, które od niedawna posiadają prawo jazdy to spore ryzyko dla ubezpieczycieli, co może tłumaczyć znacznie wyższą stawkę. Skąd tak duże różnice w cenach polis?

Młodych kierowców charakteryzuje brawura, skłonność do popisów oraz niewielka umiejętność jazdy i obycia na drodze. Problemem są również samochody o większej pojemności, wybierane najczęściej przez młodych mężczyzn. Dla ubezpieczycieli to niebezpieczna mieszanka – wszystko to sprawia, że widzą oni młodych kierowców jako potencjalne niebezpieczeństwo na drodze. Policyjne statystyki nie kłamią – okazuje się, że młodzi kierowcy do 24. roku życia są sprawcami lub uczestnikami największej liczby wypadków drogowych. Wysoka cena OC dla młodego kierowcy to również wynik braku wypracowanych wcześniej zniżek za bezkolizyjną jazdę. Może okazać się, że dla niektórych ubezpieczycieli „młody kierowca” to osoba przed ukończeniem 29 roku życia – warto więc przyjrzeć się kilku ofertom.

Co zrobić, by OC dla młodego kierowcy było tańsze?

Jak sprawić, by OC dla młodego kierowcy było niższe? Okazuje się, że istnieje kilka sposobów. Przede wszystkim  warto wybrać ubezpieczyciela, który na starcie uwzględnia promocje i zniżki, np. za opłacenie polisy z góry na cały rok. Drugą opcją jest rejestracja pojazdu na osobę, która już posiada zniżki i wpisanie młodego kierowcy jako współwłaściciela. W ten sposób może on korzystać ze zniżek osoby bardziej doświadczonej, i jednocześnie samodzielnie zbierać doświadczenie za kółkiem.

 

Share: