O czym należy pamiętać po zabiegu depilacji laserowej?

1206
0
Share:

Depilacja laserowa aktualnie jest jedną z najbardziej skutecznych, dostępnych na rynku metod. Warto jednak pamiętać o tym, że podrażniona po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Stąd też warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Odpowiednie kosmetyki

Skóra po zabiegu depilacji laserowej będzie podrażniona. Jest to nieuniknione patrząc na to, iż włoski są wypalane za pomocą lasera działającego podskórnie. Dlatego też na tak podrażnioną skórę nie powinno się stosować żadnych kosmetyków zawierających alkohol, ani innych substancji drażniących. Nie jest również dobrym pomysłem stosowanie mydła. Dobrze jest kupić specjalne kosmetyki do skóry wrażliwej na bazie naturalnych ziół.

Unikać kąpieli w basenie

Przez około dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu nie powinno się również kąpać w basenie, ani korzystać z sauny. Chlor zawarty w wodzie może podrażnić skórę, na której ostatecznie mogą pojawić się nieprzyjemne rany. Taki sam efekt będzie dawała sauna. Ponadto dobrze jest również unikać zbyt gorących kąpieli. Woda powinna być raczej letnia, aby dodatkowo nie podrażnić skóry.

Nie wolno się opalać

Depilacja laserowa na tyle podrażnia skórę, że przez około miesiąc po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane opalanie się. Jeżeli już konieczne jest wystawienie na słońce skóry podrażnionej, to należy stosować kremy chroniące z bardzo dużym filtrem.

Kosmetyki łagodzące

Depilacja laserowa wymaga, aby po zabiegu skóra się regenerowała. Dlatego też bardzo dobrym sposobem jest używanie delikatnych kosmetyków łagodzących ból i przyspieszających regenerację podrażnionej skóry. Kosmetyki takie powinno się nabyć w aptece, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, iż dostanie się odpowiednie, takie które nie podrażnią dodatkowo skóry.

Nie stosować dezodorantów

Ponadto niezwykle ważne jest również to, aby nie stosować dezodorantów na podrażnioną skórę przez około miesiąc. Szczególnie ma to swoje zastosowanie w przypadku depilacji pach. Dezodoranty posiadają silnie podrażniające substancje, przez które skóra po depilacji laserowej może wyglądać jeszcze gorzej. W najgorszym przypadku mogą powstać rany.

Zaczerwienienie

Zaczerwienienie skóry wywołane zabiegiem depilacji laserowej powinno ustąpić po około trzech dniach. Jeżeli po takim czasie będzie się ono utrzymywało na skórze, to ważne jest aby zwrócić się o pomoc do lekarza. Oczywiście wcześniej wspomniane zaczerwienienie powinno zniknąć po takim czasie, jeżeli pacjent będzie stosował się do wyżej wymienionych zasad.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Share: