https://andrzejurbanowicz.pl https://fip.org.pl https://partyhatsforgrownups.com

Nietrzymanie moczu po porodzie – źródła problemu

567
0
Share:
Nietrzymanie moczu po porodzie - źródła problemu

Zarówno ciąża, jak i poród, nie pozostają bez wpływu na kobiecy organizm. Zmieniają go, a wiele zmian można zaliczyć do tych, których nie da się już cofnąć.

Na szczęście, postęp w naukach medycznych sprawia, że problemy, które przez lata wydawały się nam niemożliwe do rozwiązania, dziś mogą być przez nas zaliczane do tych, z którymi można się uporać. Tak jest choćby wtedy, gdy w grę wchodzi nietrzymanie moczu po porodzie. Choć sam problem często jest utożsamiany z porodem naturalnym, już od dłuższego czasu zwraca się uwagę na to, że może mieć miejsce także po cesarskim cięciu. Jego przyczyn doszukujemy się przecież nie tyle w samej akcji porodowej, ile w rozciąganiu mięśni dna macicy, do którego dochodzi razem z rozwojem płodu. Okres ciąży przebiega tak samo, tak samo trudne może być więc dojście organizmu do siebie po tym szczególnym czasie. Jeśli dodatkowo dziecko miało dużą wagę, a akcja porodowa przedłużała się, ryzyko jest większe niż w innych okolicznościach. Warto więc szukać pomocy, bo choć problem bywa męczący, nie jest wcale niemożliwy do rozwiązania.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.

Share: