https://wingate.biz/skad-bierze-sie-szpat-u-koni/ https://raildude.pl/jazda-konna-jaki-kask-wybrac/ https://datasolutions.com.pl/rozpoznawalny-znak-jakosci/

Nieruchomości komercyjne z dwóch perspektyw

1097
0
Share:

Nieruchomości komercyjne to budynki o charakterze nie-mieszkalnym, przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Przykładami mogą być np. biurowce, place postojowe i manewrowe, lokale handlowe, a nawet kina, czy lotniska.

Najczęstsze przyczyny sporów między właścicielem, a najemcą

O nieruchomościach komercyjnych możemy mówić z dwóch perspektyw, mianowicie właściciela lub najemcy. Może ona stanowić przedmiot umowy najmu, stając się produktem inwestycyjnym, przynoszącym dochody z wynajmu. Wykupienie pomieszczenia, lokalu, ewentualnie budynku, to interesujące rozwiązanie dla osób mających spore fundusze.

Ze strony właściciela najważniejsze jest, aby firma wynajmująca lokal, podpisała umowę na jak najdłuższy okres. W przypadku, kiedy będzie ona chciała opuścić wynajmowany obiekt, najpierw będzie musiała znaleźć zastępstwo na swoje miejsce. Jest to częsty zabieg, który ubezpiecza właściciela, przed utratą dochodów, w razie rezygnacji. Drugim celem właściciela, jest uzyskanie jak najwyższych przychodów, względem wydatków.

Z punktu widzenia najemcy, najkorzystniejsza oferta to ta, której cena jest niewygórowana, a lokalizacja korzystna. Czynsz i opłaty za media, czy ochronę wpływają, na to, czy nieruchomość zostanie szybko wynajęta. Duże znaczenie ma także lokalizacja, ponieważ w zależności od rodzaju biznesu, jaki prowadzi firma, konieczne może być wynajem w centrum, który skutkuje wyższymi opłatami. Jeżeli jednak nie ma takiej konieczności, dobrą opcją będzie znalezienie obiektu na obrzeżach, gdzie ceny zapewne będą nieco niższe.

Wybór lokalizacji

Lokalizacja jest uzależniona od rodzaju działalności gospodarczej. Wybierając obiekt, w którym chcemy ją prowadzić zwróćmy uwagę na metraż, który jest nam potrzebny oraz miejsce, w którym się znajduje. Weźmy pod uwagę także możliwość rozwoju firmy, który może skutkować koniecznością powiększenia wynajmowanego obszaru.

Jeśli mamy zamiar prowadzić restauracja, bar, czy klub, idealnym wyborem będzie centrum miasta. Przechodnie chętnie wstąpią do takich miejsc, szczególnie podczas weekendów, czy dni wolnych, w których nieruchomości komercyjne są czynne.

Jeżeli natomiast nie potrzebujemy dużego rozgłosu i reklamy, zdecydujmy się na lokal z dala od zgiełku, za który zapewne zapłacimy niższą stawkę.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Share: