dodatki ogród poduszka ogrodowa stół tarasowy rozkładany

Najlepsze meble dla małej kuchni

2422
0
Share:

Kuchnia to miejsce, w którym wygoda liczy się podwójnie. Urządzając od podstaw albo remontując kuchnię, to właśnie kryterium funkcjonalności ma decydujące znaczenie. Przy wybieraniu materiałów i precyzowaniu układu mebli nie możesz pozwolić sobie na przypadek i nieprzemyślane rozwiązania. Sprawdź nasze rady, jak urządzić funkcjonalną kuchnię o ograniczonym metrażu i ciesz się nieskrępowaną swobodą działania!

Solidne materiały dla Twojej wygody

Niezależnie od wielkości pomieszczenia, użyte materiały mają kolosalny wpływ na komfort pracy w kuchni. Meble oraz ściany mają nieustanny kontakt z parą wodną, wysokimi temperaturami oraz tłuszczem i innymi zanieczyszczeniami, co szybko może odbić się na kondycji mebli. Aby uniknąć powstawania nieestetycznych plam czy rozwarstwień, postaw na wyposażenie ze sprawdzonych materiałów. Nowoczesne meble kuchenne wykonywane są z solidnych płyt laminowanych, których powierzchnia nie absorbuje wilgoci, a idealnie gładka powierzchnia dodatkowo łatwo się czyści, bez konieczności uporczywego szorowania. Ściany, szczególnie wokół kuchenki, najlepiej wyłożyć kaflami. Wielkoformatowe, bezfugowe modele prezentują się elegancko i gustownie.

Znacząca kolorystyka

Wybierając meble do małej kuchni, unikaj ciemnej i masywnej zabudowy. Lżejsze meble o lakierowanych, jasnych frontach będą zdecydowanie korzystniejszą alternatywą. Meble umieść przy jednej ścianie, w równym i regularnym układzie. Postaraj się, żeby na blatach znajdowało się jak najmniej elementów, które mogą zaburzyć porządek i harmonię zabudowy. Podświetlenia krawędzi nadadzą kompozycji blasku i lekkości, co również optycznie powiększy pomieszczenie. Przeciwległa ściana to doskonałe miejsce, żeby umieścić na niej mały, składany blat. Takie rozwiązanie to sprytny zamiennik dla dużego, jadalnianego stołu.

Share: