http://memoriasdovicedo.org/sztyblety-jezdzieckie-co-nalezy-o-nich-wiedziec/ https://raildude.pl/jazda-konna-jaki-kask-wybrac/ https://hcfsc.org/jak-podawac-przysmaki-koniom-by-motywowac-je-do-pracy/

Materac do łóżeczka – niekoniecznie z kokosu lub gryki

4585
0
Share:
Materac do łóżeczka – niekoniecznie z kokosu lub gryki

Jeszcze do niedawna kupnu materaca do dziecięcego pokoiku towarzyszył dylemat: kokosowy czy gryczany? Dzisiaj, podczas wizyty w sklepie, mamy znacznie większe pole do popisu. Jakie materace zapewnią dziecku zdrowy, spokojny sen i uczucie komfortu?

Jaki materac do łóżeczka sprawdzi się najlepiej?

Według specjalistów, materac do łóżeczka ma ogromny wpływ na rozwój układu kostno-stawowego i mięśniowego dziecka. Odpowiednie podparcie dla kształtującego się kręgosłupa zapewni powierzchnia o średnim stopniu twardości. W dobrych sklepach znajdziesz materace wykonane z nowoczesnych, antyalergicznych tworzyw (pianki materacowej o wysokiej gęstości i lateksu), które spełniają rygorystyczne wymogi i sprzyjają utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała podczas snu. Ważne, aby materiały i wewnętrzna struktura blokowały rozwój bakterii i roztoczy oraz uniemożliwiały gromadzenie się kurzu w łóżeczku. Ciekawą nowością są materace ze specjalnymi belkami ochronnymi, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo maluszka w czasie nocnego odpoczynku.

O czym pamiętać podczas zakupów?

Standardowe materace do łóżeczek dziecięcych występują w dwóch rozmiarach: 60×120 cm albo 70×140 cm. Zanim dokonasz zakupu, zmierz dokładnie łóżko. Ważne jest, aby między szczebelkami a brzegiem materaca nie znajdowała się wolna przestrzeń, w którą dziecko mogłoby wsadzić rączkę albo główkę. Ponadto, materac powinien posiadać zdejmowany pokrowiec z antyalergicznej tkaniny, którą możesz wyprać w pralce. Przy wyborze idealnego modelu pomocne okażą się sklepy internetowe, takie jak studiomaterace.pl. Na stronie znajdziesz szeroki wybór materacy, które spełnią największe oczekiwania każdego odpowiedzialnego rodzica.

Share: