Lista dla przyszłych rodziców

1621
0
Share:
Lista dla przyszłych rodziców

Kiedy spodziewamy się dziecka, to jedyne czego możemy być pewni to tego, że cały nasz świat wywróci się do góry nogami. Jeśli to nasze pierwsze dziecko, naprawdę ogarnia nas lęk, a wręcz przerażenie. Do roli mamy i taty naprawdę nie sposób się przygotować. Trzeba to po prostu przeżyć na własnej skórze.

Poradniki i szkoły rodzenia

Oczywiście pewnej wiedzy dostarczą nam poradniki. Przeczytamy w nich wiele na temat pielęgnacji niemowlęcia, opieki nad nim, wskazanych zabaw, stymulowania rozwoju. Także w szkole rodzenia udzielone zostaną nam podstawowe informacje. Dotyczące na przykład: pierwszej kąpieli, żywienia, karmienia piersią, układania do spania, wychodzenia na zewnątrz, objawów chorobowych.

Zapytaj doświadczoną mamę lub doświadczonego tatę

Zazwyczaj wszystko najlepiej wiedzą na temat malutkich dzieci nasze mamy i teściowe. Skorzystajmy z ich wiedzy, ale pamiętajmy, że dużo się zmieniło, odkąd one miały niemowlęta pod opieką. Zapytajmy doświadczoną mamę lub tatę, którzy niedawno zostali rodzicami.

Przygotujmy listę

Zróbmy sobie listę najważniejszych rzeczy, które są niezbędne lub przydatne, kiedy na świat przychodzi dziecko. To zdecydowanie ułatwi nam życie. Często takie listy niezbędników dołączane są do prasy skierowanej do rodziców. Gotowe listy jednak warto uzupełnić i omówić z zaprzyjaźnionymi rodzicami. W zrealizowaniu listy pomogą nam artykuły dla dzieci Wrocław.

Share: