Lekcje jazdy konnej – jak się przygotować?

2816
0
Share:

Jeździectwo jest dzisiaj jednym z chętniej wybieranych sportów – nauka jazdy konnej oferowana jest w większości stajni w kraju, a młodzi adepci hippiki mają możliwość uczenia się pod okien instruktorów. Szukając idealnego sportu dla siebie warto przemyśleć ten rodzaj aktywności – jeździectwo jest sportem ogólnorozwojowym, pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę i umiejętność utrzymania równowagi.

Czy jeździectwo to sport dla każdego?

Jazda konna jest sportem, który może być uprawiany przez osoby w różnym wieku: zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe czy starsze. Podczas lekcji jazdy konnej dowiemy się, jak prawidłowo siodłać konia, w jaki sposób postępować z nim na padoku, jak go prowadzić i jak sprawić, aby słuchał naszych poleceń. Jazda konna pozwoli nam na wzmacnianie naszych mięśni grzbietu, ćwiczenie równowagi. Jak prawidłowo przygotować się do zajęć z jazdy konnej? Jak się ubrać? Poniżej prezentujemy kilka istotnych wskazówek.

Ubiór jeźdźca – co wybrać?

Profesjonalny ubiór jeźdźca składa się przede wszystkim z kasku, butów i bryczesów – są to spodnie do jazdy konnej. Kask pozwoli na ochronę naszej głowy z razie upadku, buty (najlepiej sztyblety) poprawią nasza przyczepność do strzemion i będą skutecznie chronić nasze kostki. Bryczesy są spodniami o wysokiej odporności na ścieranie – dzięki zastosowaniu trwałych tworzyw spodnie te będą służyć nam dłuższy czas. Na uwagę zasługuje fakt, że bryczesy pozwalają na swobodną wymianę powietrza i wentylowanie skóry jeźdźca, co niebagatelnie przekłada się na komfort w czasie jazdy. Spodnie do jazdy konnej dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów i rozmiarów, dodatkowo producenci proponują nam modele uzupełnione o silikonowy pas, który pozwoli na stabilniejsze utrzymywanie się w siodle.

 

 

Share: