https://xnova-24.pl/jazda-konna-dla-poczatkujacych/ https://evokerc.com/kask-do-jazdy-konnej-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/ https://pimpmipad.pl/bezpieczna-glowa-podczas-jazdy-konnej/

Last czy first minute?

1688
0
Share:
Last czy first minute?

Reklamy dotyczące propozycji na spędzenie wakacji 2017 mogliśmy zobaczyć już pod koniec 2016 roku, a nawet wcześniej. Nasuwa się więc pytanie, czy warto pół roku przed tym czasem i wcześniej rozmyślać, jak chcielibyśmy go wykorzystać? Wyjechać za granicę i zwiedzać? Wylegiwać się na plaży, czy może chodzić po górach? Odpowiedź nie zawsze jest taka łatwa – wiele osób odkłada tę decyzję do ostatniego dnia lub też nie wie kiedy nastanie upragniony urlop. Na takie sytuacje też można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Warto jednak wcześniej zapoznać się plusami i minusami dostępnych możliwości.

Charakterystyka ofert first minute

Opcje typu first minute, czyli te, które przedstawiane są dużo wcześniej, często charakteryzują się bogatą ofertą promocji i rabatów. Wprowadzając nowe katalogi biura, proponują duże zniżki, nierzadko sięgające nawet 40%. Jednocześnie, przy wczesnej decyzji o podróży mamy możliwość wyboru hotelu, który najbardziej spełnia dane wymagania, oraz lotniska wylotowego czy miejsca zbiórki. Takie kwestie mogą w dużym stopniu ułatwić podróż, szczególnie przy dużej liczbie bagaży. Jeśli na wakacje planujemy wyjechać z rodziną lub z większą grupą przyjaciół, to oferta first minute jest bardzo dobrym rozwiązaniem – wzrasta wtedy pewność co do rezerwacji odpowiedniej liczby miejsc w hotelu, samolocie czy autokarze.

Znaczącą przewagą ofert first minute jest to, że jesteśmy w stanie spokojnie zaznajomić się z całą ofertą i sprawdzić dodatkowe świadczenia (na przykład ubezpieczenie). Minusem w przypadku tego wariantu jest możliwość zmian na rynku paliwowym, walutowym, co w konsekwencji potrafi zwiększyć koszty wycieczki – czasem nawet znacząco. Jest to dość nieprzyjemny obrót zdarzeń w przypadku już opłaconej wycieczki, na którą długo odkładaliśmy pieniądze. Firmy w tym przypadku pozwalają na odstąpienie od umowy. Ponadto, przy zakupie ofert first minute warto zwrócić uwagę na wycieczki z „gwarancją niezmienności ceny”, dzięki czemu możemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi dopłatami.

Jakie możliwości daje ofera last minute?

Duża część osób niemalże do ostatnich chwil nie wie, kiedy wypadać będzie ich urlop – wtedy dobrym rozwiązaniem są oferty last minute. Z reguły posiadają one dużo niższe ceny. Czasem wręcz do tego stopnia, że trzeba opłacić zaledwie ułamek normalnej ceny. Plusem jest to, że takich ofert jest bardzo wiele, więc znalezienie ciekawej propozycji nie stanowi dużego problemu. Jednakże nawet wśród wielu ciekawych opcji podróży nie zawsze znajdziemy tę szczególnie bliską naszym wyobrażeniom. Niektóre zakątki globu cieszą się bardzo dużą popularnością, dlatego liczba wolnych miejsc często dość ograniczona. Z pewnością do zalet należy również dodać gwarancję niezmienności ceny.

Niestety, oferty last minute posiadają też pewne minusy. Ograniczony czas na określenie kierunku wyjazdu oraz czasu jego trwania nie zawsze skutkuje w pełni przemyślanymi, najlepszymi decyzjami. Z reguły nie ma też możliwości wyboru miejsca w hotelu, gdyż są one z góry narzucone – w tym przypadku trzeba liczyć na łut szczęścia, że zakwaterowanie spełni większość naszych oczekiwań. Ten sposób podróżowania polecany jest raczej osobom, które są samodzielne i nie boją się ewentualnego załatwiania dodatkowych spraw. Tutaj można przeczytać na temat kwestii, o jakie również warto zadbać, jeśli wybieramy opcje last minute.

Share: