https://www.gama-sklep.com.pl/a/215-szafka-pod-komputer https://benmizrachi.com/kurs-angielskiego-dla-firm-online/ http://alp-link.com/wybieramy-spodnie-do-jazdy-konnej/

Kuchnie otwarte na salon – aranżacja

1603
0
Share:

Kuchnie otwarte na salon stawiają przed właścicielami ogromne wyzwanie. Wydawać by się mogło, że urządzenie takiego pomieszczenia jest łatwe. Nic bardziej mylnego. Wystarczy kilka kroków a sprawimy, że kuchnia oraz salon staną się pomieszczeniami z zaburzoną harmonią i spokojem.

Kuchnie otwarte na salon – granica

Kuchnie otwarte na salon muszą mieć wyraźnie wyznaczoną granicę. Może stać się nią wyspa kuchenna, lada z barkiem lub też stół do wspólnych posiłków. W przypadku małych powierzchni najlepiej sprawdzi się mały barek z hokerami, dzięki czemu uda nam się zaoszczędzić przestrzeń. Duże domy pozwalają na postawienie wyspy kuchennej, która będzie jednocześnie naszym miejscem roboczym do przygotowywania posiłków. Jeżeli komuś jednak nie podoba się wyspa to powinien postawić na stół dobrany stylistycznie do całości aranżacji kuchenno – salonowej.

Wentylacja w kuchni

Kuchnie otwarte na salon zawsze muszą mieć dobrą wentylację. Nie chodzi tutaj tylko o zapachy wydzielane podczas gotowania, ale także o parę wodną, która zawsze skrapla się w takich miejscach. Przede wszystkim musi znaleźć się w takim pomieszczeniu porządny okap o dużej mocy. Dodatkowo nie można zapominać o wietrzeniu wszystkich pomieszczeń po zakończeniu gotowania – nawet w środku zimy. Czasem warto pozostawić kuchnię oraz salon puste otwierając okna w obu pomieszczeniach, wychodząc do innych pomieszczeń. Dzięki temu zdecydowanie uda nam się przedłużyć żywotność wszystkich mebli oraz innych sprzętów znajdujących się w tych dwóch pomieszczeniach. 

Share: