Kredens do kuchni w wersji starszej i nowszej

553
0
Share:
Niezwykła atmosfera dzięki płytkom w kuchni

Kredens do kuchni nadal cieszy się wielką popularnością. Może to fakt, że na pewien czas został zapomniany, ale jego sława zaczyna ponownie rosnąć. Teraz każda szanująca się gospodyni domowa, w swoim domu stara się mieć taki pojemny mebel.

Kredens do kuchni w wersji współczesnej

Kredensy w wersji współczesnej mogą zaskakiwać poniekąd swoją formą. A to wszystko za sprawą tego, że społeczeństwo poniekąd przyzwyczaiło się do tego, co nam doskonale znane. To zaskoczenie nie powoduje jednak faktu, iż nowoczesne kredensy nie cieszą się wielką popularnością. Wręcz przeciwnie – są rozchwytywane w polskich kuchnia. Półki aż po sam sufit, etażerki, czy też przeszklone regały z zabudowanymi szafkami u dołu – w wersji nowoczesnej wygląda to na pewno bardzo oryginalnie. W szczególności dolna część na pewno będzie nawiązywać do nieco starszych wersji kredensów.

Moda na retro

Tak, współczesny kredens do kuchni zachwyca, powala, ale czy jest on w stanie przebić ten stary, szlachetny mebel, który miał tak charakterystyczną budowę? Dolna część zabudowana trzema/czterema szafkami, gdzie znajdowało się miejsce na bieliznę stołową. Górna część w całości była przeszklona, stanowiąc doskonałe miejsce na ekspozycję pięknej zastawy. Tą zastawę wyjmowała się na ogół “od święta”, przy naprawdę wyjątkowych okazjach. Piękne zdobienia, które sprawiały, że mebel prezentował się jeszcze bardziej elegancko. Retro jest w modzie, dlatego nie ma się co dziwić, że nawet takie stare kredensy nadal można spotkać w wielu kuchniach. 

 

Share: