https://benmeirovitz.com/jakie-spodnie-do-jazdy-konnej-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/513-romantyczna-sypialnia https://www.gama-sklep.com.pl/a/334-meble-kuchenne-nowoczesne-szare

Kiedy warto wykonać domowy test CRP?

1487
0
Share:

Diagnostyka w dzisiejszych czasach jest znacznie łatwiejsza dla lekarzy, z uwagi na szereg nowoczesnych technologii, jakie są dla nich dostępne. Istnieje możliwość wykonania wielu testów z krwi, które są w stanie wskazać przyczynę infekcji w organizmie i pomóc ją wyleczyć. Coraz częściej taka możliwość pojawia się również w warunkach domowych.

Domowy test CRP – dla kogo?

Przykładem może być domowy test diagnostyczny do ustalania stężenia białka C- reaktywnego we krwi. Takie badanie jest bardzo łatwe w wykonaniu, a nie ma konieczności wychodzenia z domu i pojawiania się w laboratorium. Komu przede wszystkim przyda się taki test?
• Rodzicom – u dzieci infekcje pojawiają się bardzo często i miewają niezwykle ostry przebieg. Rodzic ma możliwość monitorowania w warunkach domowych co kilka godzin wyniku testu, aby wiedzieć, czy należy udać się do szpitala.
• Osobom przewlekle chorym, u których często pojawiają się infekcje, a które nie muszą wychodzić z domu, aby pozyskać wynik badania.
• W przypadku ostrych infekcji o nieznanej etiologii.
Testy CRP wykonywane są bardzo często przez lekarzy pierwszego kontaktu, kiedy pojawiają się u nich pacjenci z ostrymi infekcjami. Takie badanie zlecają często specjaliści, ale pacjent sam może udać się do laboratorium i wykonać odpłatne badanie. Na jego wynik trzeba czekać jednak przynajmniej kilka godzin, a bywa, że dobę. Domowy test wskazuje wynik białka i wówczas można podejmować decyzję, co do dalszych działań.

Jak wykonać domowy test CRP?

W aptekach można znaleźć szeroki wybór testów domowych i większość wykonuje się w ten sam sposób. Wkłucie wykonuje się w palec lub piętę dziecka za pomocą sterylnej lancety. Następnie, krew pobiera się i umieszcza w plastikowym pojemniku wraz z dołączonym do zestawu roztworem chemicznym. Następnie, krew z roztworem umieszcza się na płytce testowej i po chwili otrzymuje wynik badania. Całość nie trwa dłużej niż dziesięć minut, a wiarygodność wyników oceniana jest przez specjalistów jako bardzo wysoka.
Szeroki wybór testów do diagnostyki stężenia CRP we krwi można znaleźć w aptekach internetowych, gdzie występują one również w różnych ilościach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie właśnie dla rodziców, którzy chcą wykonać badanie w warunkach bezstresowych dla maluszka. Test można zamówić z dowozem do domu, razem z innymi lekami.

Share: