Kabel koncentryczny

1264
0
Share:
Kabel koncentryczny

Kabel koncentryczny to kabel, który przeznaczony jest do przesyłania sygnału radiowego oraz telewizyjnego z anteny. Przekazuje on sygnał do odbiornika, tunera bądź dekodera. Na uwagę bez wątpienia zasługują kable koncentryczne produkowane przez firmę BITNER.

Ich niewątpliwym atutem jest bardzo wysoka jakość, która sprawia, że kabel koncentryczny w idealnym stanie służą naprawdę długo. Przez długi czas nie trzeba w ogóle myśleć o ich wymianie na nowe.

Dostępne na rynku kable koncentryczne charakteryzują się szeregiem właściwości, które sprawiają, że świetnie spełniają one swoją rolę. Cechuje je niska tłumienność, która przekłada się na naprawdę niewielkie spadki sygnały. Do tego dochodzi dobre dopasowanie i wysoka skuteczność ekranowania.

Kable koncentryczne dzieli się na kilka rodzajów. Wyróżnia się między innymi kable pojedyncze, które wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej. Dostępne są również kable podwójne. W ich przypadku mamy do czynienia z dwoma niezależnymi kablami koncentrycznymi, które sklejone są za pomocą osłony zewnętrznej. Producenci oferują również kable poczwórne, a także specjalne określane również mianem hybrydowych.

Share: