Jakie efekty daje liposukcja laserowa?

696
0
Share:

Liposukcja laserowa to zabieg chirurgiczny o zredukowanej inwazyjności dzięki zastosowaniu technologii laserowej. Sprawdź!

Jakie efekty daje liposukcja laserowa? Skuteczna metoda wyszczuplania ciała

Zabieg liposukcji bardzo często kojarzony jest z inwazyjną procedurą. To się jednak zmienia i dziś można wykonać dużo mniej agresywne odsysanie tłuszczu niż dawniej. Takim zabiegiem jest m.in. liposukcja laserowa. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zabieg ten odbywa się w bezpieczny i mało inwazyjny sposób, a efekty wyszczuplania są spektakularne. Dowiedz się, jakie efekty możesz osiągnąć dzięki laserowej liposukcji.

Liposukcja laserowa LipoLife 3G – co to za zabieg?

Liposukcja laserowa to metoda bezpośredniej redukcji tkanki tłuszczowej, która została opracowana w ten sposób, aby wyeliminować niedoskonałości klasycznej liposukcji. Jednym z zabiegów liposukcji dostępnych w warszawskiej Klinice Miracki jest LipoLife 3G – innowacyjny system, składający się z lasera diodowego o długości fali 1470 nm, dwóch pomp ssących oraz zintegrowanej pompy perystaltycznej do podawania znieczulenia. Liposukcja laserowa przy użyciu tego urządzenia, to doskonała alternatywa dla klasycznej metody odsysania tłuszczu. Zastosowanie lasera umożliwia przeprowadzenie mało inwazyjnego zabiegu i skrócenie do minimum okresu rekonwalescencji.

Zaletą liposukcji laserowej jest możliwość ponownego wykorzystania pobranej tkanki tłuszczowej i użycia jej podczas zabiegu lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej). Około 95% komórek tłuszczowych pozyskanych w czasie procedury LipoLife 3G zachowuje swoją żywotność. Liposukcja w połączeniu z lipotransferem pozwala na osiągnięcie dwóch, często współistniejących ze sobą celów: wyszczuplenia ciała oraz wypełnienia i podniesienia wybranych obszarów, np. biustu czy pośladków.

Na czym polega liposukcja laserowa brzucha?

Liposukcja laserowa brzucha to zabieg wykonywany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Najpierw, przez niewielkie nacięcia w skórze, podawane są środki znieczulające. Po upływie około 20 minut w te same nacięcia wprowadzana jest sonda z laserem diodowym, który rozbija tkankę tłuszczową do stanu półpłynnego, dzięki czemu możliwe jest jej łatwe i bezpieczne usunięcie, bez naruszania nerwów czy naczyń krwionośnych.

Liposukcja laserowa nie wymaga hospitalizacji, a rekonwalescencja jest stosunkowo krótka. Konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i noszenie ubranka uciskowego przez około miesiąc – jest to niezbędne dla prawidłowego wymodelowania ciała po usunięciu tkanki tłuszczowej.

Liposukcja laserowa – efekty

Liposukcja laserowa pozwala w stosunkowo krótkim czasie wyszczuplić ciało. Następuje wyraźne zmniejszenie obwodów ciała. Dodatkowym efektem zabiegu z użyciem technologii laserowej jest ujędrnienie i poprawa sprężystości skóry w miejscu poddawanemu liposukcji. Dzięki zastosowaniu lasera obszar pozabiegowy goi się bardzo szybko, a skóra staje się jędrna i napięta. Niska inwazyjność procedury pozwala na odsysanie tłuszczu nie tylko z brzucha czy ud, ale też z tak delikatnych obszarów, jak okolice podbródka.

Należy pamiętać, że liposukcja laserowa nie jest metodą odchudzania. Zabieg ten skierowany jest do osób o prawidłowej masie ciała lub z lekką nadwagą, zmagających się z tzw. miejscową otyłością. Problem ten wynika z nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy talii i objawia się np. wystającym brzuchem, który nie zmniejsza się, mimo ćwiczeń i diety. Przeciwwskazaniem do liposukcji laserowej jest otyłość i znaczna wiotkość skóry.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Share: