https://www.panoramalubelska.pl/wiadomosci/s/19379 http://cycnesa.org/meskie-spodnie-do-jazdy-konnej/ https://dinusiek.pl/zalety-obozow-narciarskich-dla-dzieci/

Jak szukać specjalistów z zakresu mycia elewacji

4729
0
Share:

Mycie różnego rodzaju elewacji przybiera naprawdę rozmaite oblicza ze względu na rozmaitość powierzchni przeznaczonych do użycia zawsze można dokonać mycia na dwa sposoby.

Samemu lub zlecić firmie

Każdy z nich ma wady i zalety, niemniej w przypadku dużych powierzchni, albo trudno dostępnych lub wysokich elewacji pozostaje nam tylko skorzystanie ze zlecenia.

W tym tekście chcemy rozważnie podejść do tematu firm, które oferują mycie elewacji.

O ile na rynku jest wielu wykonawców, którzy są w stanie umyć tynk, najczęściej z poziomu gruntu, albo rusztowania (które swoją drogą jest dość drogie), to dużo trudniej znaleźć fachowców, którzy myją elewacje powyżej drugiego piętra. Równie trudno o specjalistów z zakresu mycia elewacji szklanych lub metalowych – nie można tego wykonywać z pomocą myjki wysokociśnieniowej. Nie wspominajmy już o specjalistycznym myciu stali silosów.

Wybór odpowiedzi z firmy jest ciężki. Każdy prezentuje wyniki w podobny sposób, każda z firm posiada odpowiednie realizacje, rekomendacje i tak dalej.

Co szczególnie rzuca się w oczy, to merytoryczne podejście do tematu. Naszym zdaniem warto zawsze podzwonić po firmach i rozeznać się w ofertach. Zobaczyć jakie są ceny, zapytać wprost „Jak rozwiązać problem”.

Bazując na doświadczeniach właścicieli budynków przemysłowych i komercyjnych między innymi jednej z warszawskich galerii handlowych, czy kilku większych magazynów na Osowie w Gdańsku, wiemy że podstawą fachowego wykonania pracy jest, gdy firma dopytuję o szczegóły zlecenia. Na większość z nich trudno jest nam nawet odpowiedzieć merytorycznie. W takim przypadku firma zamiast brać domysły powinna przeprowadzić własny audyt. Wyznaczyć osobę, która jest w stanie sprawdzić powierzchnię i ocenić ile będzie kosztować praca. Ważne jest też, by wskazała, jakich preparatów należy użyć do wyczyszczenia wszystkiego.

Cała procedura jest dość skomplikowana dlatego większość firm bardziej zależy na większych zleceniach, powyżej 200 metrów kwadratowych powierzchni. Na tego typu dogodności nie mogą liczyć domy jednorodzinne, czy bliźniaki ale one zazwyczaj są myte w prosty sposób z pomocą myjek ciśnieniowych.

Prawdziwi fachowcy dobierają też sprzęt

Znamy firmę w której mycie elewacji odbywa się za pomocą myjek teleskopowych ze szczotkami. Sprzęt dobierany jest w zależności od tego, czy myta jest blacha szkło, akryl, czy może chropowaty tynk z innych materiałów, albo kamień.

Te wszystkie czynniki wpływają również na ceny wykonania usługi, ale co ciekawe, bardziej czasochłonna i droższa będzie praca na chropowatych tynkach, niż na prostych powierzchniach.

Cenę mycia elewacji mogą zwiększać kable, wentylatory wystające ze ściany nośnej, czy trudne zabrudzenia: glony, porosty, algi, sadza. Tutaj jak wspominaliśmy osoba dokonująca audytu powinna rzeczowo powiedzieć nam jak się tego pozbyć. W przypadku obiektów, które mają atrakcyjne otoczenie drzew, krzewów, trawnika warto wykorzystać ekologiczne środki myjące, które w kontakcie z wodą tracą swoje właściwości niszczące i nie zaszkodzą zieleni

W razie pytań i wątpliwości warto się zwrócić do specjalistów, po informacje.

 

Share: