https://d41teachers.org/nowoczesny-taras-pomysl-na-niebanalne-miejsce-do-relaksu/ https://afterschoolspecialmusic.com/nowoczesne-meble-ogrodowe-duzy-zestaw/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/358-szafki-kuchenne-dolne-z-szufladami

Jak radzić sobie z nadciśnieniem tętniczym?

1317
0
Share:

Nadciśnienie tętnicze to schorzenie, które nazywamy już dzisiaj chorobą cywilizacyjną. Objawia się ono podwyższonym ponad wyznaczone ogólnie normy ciśnieniem tętniczym krwi. Początkowo bardzo często nie daje ono żadnych charakterystycznych objawów.

 

Symptomy nadciśnienia tętniczego

Podwyższone ciśnienie tętnicze pojawia się u coraz większej ilości osób. Często jego symptomy, szczególnie w początkowej fazie, nie są szczególnie nasilone i trudno je dostrzec. Jednym z objawów jest na przykład często występujący ból głowy. Ten jest przez nas jednak często bagatelizowany. Przy nadciśnieniu tętniczym mogą pojawić się również zawroty głowy, duszności, czy też często występujące krwotoki z nosa. Niekiedy osoby cierpiące na podwyższone ciśnienie są nerwowe, a ponadto doświadczają różnego rodzaju dolegliwości bólowych serca. Objawy te łatwo jest przeoczyć, co może mieć przykre skutki dla naszego zdrowia. Utrzymujące się nadciśnienie tętnicze krwi powoduje bowiem zwiększone ryzyko wystąpienia zawału czy udaru serca. Dlatego też nie warto bagatelizować symptomów, które nasz organizm nam wysyła. Warto co jakiś czas kontrolować poziom ciśnienia krwi, aby móc w porę zareagować i uchronić się od tragicznych skutków.

 

Tryb życia przy nadciśnieniu tętniczym

Jeśli podejrzewamy, że możemy cierpieć na nadciśnienie tętnicze krwi, koniecznie udajmy się do lekarza. On zleci specjalistyczne badania, dzięki czemu będziemy mogli zweryfikować nasze objawy. Pamiętajmy, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego też badajmy się regularnie nie tylko pod kątem nadciśnienia. Kiedy nasze podejrzenia się potwierdzą, to możliwe jest, że lekarz zastosuje odpowiednie leczenie farmakologiczne. Bezwzględnie powinniśmy zastosować się do wszystkich zaleceń specjalisty. Pamiętajmy jednak, że równie ważny jak przyjmowanie leków jest tryb życia, jaki prowadzimy na co dzień. Osoby z nadciśnieniem tętniczym powinny zdecydowanie ograniczyć spożywanie soli. Ona bowiem ma właściwości podwyższające ciśnienie. Włączmy również do naszego codziennego życia aktywność fizyczną. Jeśli palisz lub pijesz alkohol, powinieneś zrezygnować z tych używek. Warto także pamiętać o codziennym badaniu poziomu ciśnienia. Pomyślmy o zainwestowaniu w specjalny aparat mierzący ciśnienie krwi. Na rynku obecnych jest wiele ciśnieniomierzy dobrej jakości, na przykład ciśnieniomierze Novamed, Medel czy Novama. Dokonujmy pomiaru przynajmniej raz dziennie, aby być spokojnym o stan naszego zdrowia.

Share: